"Nagyon szoros meccs volt, olyan helyzetekkel, amikből csak kemény küzdelemmel tudtam kijönni" – írta a mérkőzésről a magyar teniszező.

Fucsovics Márton bejutott a nyolcaddöntőbe az 1,465 millió dollár (433 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás tenisztornán, miután az első fordulóban három szettben jobbnak bizonyult a nyolcadik helyen kiemelt amerikai Frances Tiafoe-nél.

A viadal holnapja szerint az első szettben 2:2 után a selejtezőből főtáblára jutott magyar teniszező (a világranglista 70. helyezettje) két brékkel 5:2-re meglépett, és a folytatásban egy adogatógémjét elbukta ugyan, de magabiztosan jutott játszmaelőnyhöz. A második szettben Tiafoe (47.) 5:4-es vezetését követően a játszma első brékjével egyenlített.

A döntő játszmában, a rivális 2:1-es vezetésénél Fucsovics elbukott egy maratoni gémet adogatóként, de nem tört meg, hanem újabb lendületet kapott a játéka. Két brékkel 4:3-ra fordított, majd az előnyét megtartva kiszerválta a meccset, amely 2 óra 22 percig tartott.

A magyar játékos a Facebook-oldalán közölte: nagyon várta, hogy a centerpályán megküzdjön jó barátjával, Frances Tiafoe-val. "Nagyon szoros meccs volt, olyan helyzetekkel, amikből csak kemény küzdelemmel tudtam kijönni győztesen. A döntő szettben sem volt könnyű dolgom, de végül sikerült fölé kerekednem".

Fucsovics következő ellenfele a török Cem Ilkel (279.) lesz.

MTI / hvg.hu Sport

Meccslabdáról kapott ki Fucsovics Pozsonyban

A magyar teniszező elvesztette az első mérkőzését, így kiesett a 115 ezer euró (37,4 millió euró) összdíjazású pozsonyi keménypályás challenger-tenisztornáról.