hvg.hu/MTI

Az argentin támadó 752 meccset hozott le a katalánok felnőtt csapatában kiállítás nélkül.

Lionel Messi, az FC Barcelona argentin csapatkapitánya akár tizenkét mérkőzésre szóló eltiltást is kaphat, miután a spanyol Szuperkupa vasárnap esti döntőjében kiállították – írta a madridi AS.

A sportlap szerint a kényszerpihenő hossza azon múlik, hogy az illetékes fegyelmi testület mennyire súlyosnak ítéli meg a Barca-sztár cselekedetét, aki a katalánok 3-2-es vereségével záruló finálé hosszabbításának legvégén, a 121. percben tarkón ütötte az Athletic Bilbao játékosát, Asier Villalibrét.

Enyhébb – 2-4 meccsre szóló – büntetés az újság szerint azért születhet, mert a 33 éves Messi a Barcelona első csapatának tagjaként most, pályafutásának 753. mérkőzésén kapott először piros lapot. Előzőleg 2005. február 27-én, a Pena Sport de Tafalla elleni meccsen küldték le a pályáról, de akkor még a katalánok korosztályos csapatában játszott.

A válogatottban rögtön az első meccsén kiállították, ráadásul Magyarország ellen. Messi Budapesten, a Puskás Ferenc Stadionban mutatkozott be az argentin válogatottban, de augusztus 17-i debütálása igen rövidre sikeredett. Miután a barátságos találkozón a 63. percben pályára lépett, alig két perc múlva távozott is onnan: az újonc az őt mezénél fogva ráncigáló Vanczák Vilmosnak könyökkel visszaütött, mozdulatát pedig a bíró kiállítással büntette.

Nincs ma éjszakai műszak a tatabányai kórház sürgősségijén

Itt a részletes számok: a szolgáltató szektor leállása küldte padlóra a magyar gazdaságot

Telex: Olyan a hangulat a kaszinókban, mintha nem lenne járvány