Fülke podcast: Az igazi döntőt nem a Liverpool és a Real, hanem a pénz és a romantika játssza

Drámai változások küszöbén áll a profi futball, talán már át is lépte azt: bár a Bajnokok Ligáját idén is egy nagy múltú csapat viheti haza, a pénz leuralja a profi sportot, és már csak idő kérdése, hogy a pénzalapú PSG- és Manchester City-projektek is a csúcsra érjenek. De miért nem tudunk ennek örülni? És miért nem állná meg a helyét Kylian Mbappé a régi idők fociöltözőjében? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk a BL-döntő előtt.

  • hvg.hu hvg.hu
Fülke podcast: Az igazi döntőt nem a Liverpool és a Real, hanem a pénz és a romantika játssza

Kimondottan izgalmas szezonon van túl a profi klubfutball: a Real Madrid többszöri feltámadások árán jutott el a Bajnokok Ligája döntőjébe, ahol az a Liverpool lesz az ellenfele, amely pár percre az angol bajnokságot is magáénak tudhatta, de az utolsó perces dráma a Manchester Citynek kedvezett.

Legalább ilyen izgalmasak azonban a futball strukturális változásai, és ha más nem, Kylian Mbappé új szerződése a PSG-nél megmutatta, hogy a mai fociban minden a pénzről és a szupersztárokról szól. Úgy tűnhet, mégis a romantikus futballszurkolók állnak nyerésre, a közel-keleti pénzen felépített sztárklubok ugyanis nem értek fel Európa csúcsára, és Szuperligát sem alapítottak a nagy csapatok – de ha hozzátesszük, hogy a világbajnokságot Katarban, és télen rendezik, nagyjából döntetlen lehet az állás.

De miért utáljuk a pénzes csapatokat? Hogyan kezdett el hasonlítani az amerikai sportokra az európai klubfutball? Mi értelme a Konferencia-ligának a nagy játékosok korában, és mi a szerepe José Mourinhónak a futball című showműsorban? Ezekről a kérdésekről beszélgetett a BL-döntő előtt a Fülkében Dénes Ferenc sportközgazdász, Nagy Gábor, a HVG szerzője, és Nagy Iván László, a hvg.hu újságírója.