Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Hamvay Péter
Szerzőnk

Hamvay Péter

Hamvay Péter hvg360

Nem jachtokat vettek, a Nyugatot, a Szép Szót támogatták – interjú Hatvany Helgával családja történetéről

Milyen volt egy egykori főúri családban felnőni Magyarországon a hatvanas években? Miért maradt itthon az ÁVH börtönéből szabadulva édesapja, Hatvany József fizikus, a számítógépes tervezés egyik atyja? És mit szól ahhoz, hogy a hatvani kastély vadászati múzeum lett, a Hatvanyak pedig mindössze egy emlékszobát kaptak? Interjú Hatvany Helgával, aki Viharos idők címmel megírta a család történetét.

Hamvay Péter HVG Hetilap

Se minta, se érték

Nagy izgalmakat az idén sem tartogatnak az augusztus 20-ai állami kitüntetések. Orbán 2009-es kötcsei jóslata mostanában látszik beteljesedni: a Fidesz eltakarította az útjából a régi kulturális elitet, saját embereivel viszont nem tudott, de nem is akart új kánont alkotni.

Hamvay Péter hvg360

Simó György kockázati befektető: „Orbán Viktor sok tekintetben olyan, mint egy vállalkozó"

A miniszterelnök néha jó hangot üt meg, amikor azt mondja, merjünk nagyok lenni, az viszont nem visz messzire egy közösséget, ha az alsóbb szinteken nincsenek önálló döntési jogkörök, partneri szemlélet és felelősségvállalás – mondja Simó György, aki korábban a médiában, internetes vállalkozásokban és filmproducerként is dolgozott. HVG-portré.

Hamvay Péter hvg360

Magyarország a globális filmipar jelentős bázisa lett, és ez a magyar független filmnek is jó

Sokaknak bevillannak azok az emblematikus jelenetek, amikor Eddie Murphy és Owen Wilson a budai Váralagút fölött lóg, vagy Bruce Willis a pesti belvárosban lövöldöz. A filmes bérgyártás felfutását sok összetevő segítette, végül igazi sikerágazat született, ami több szempontból is komoly hasznot hoz az országnak, például egy-egy sztár Insta-fotója jobb országmarketing, mint egy sokmilliós turisztikai kampány.

Hamvay Péter Itthon

Hamvay Péter: Csak nézünk, mint a moziban

Ahogy Párizs, Berlin vagy épp Moszkva utcáin játszódó amerikai filmekben egy-egy villanásnyira feltűnik a budapesti Operaház, a Lánchíd vagy a Bazilika, és egy pillanat alatt agyoncsapja az illúziót, úgy villan elő Magyarország egyik legsikeresebb, 250 milliárdos iparága, a külföldi filmek és Netflix-sorozatok bérgyártásának üzlete mögött a NER. A piknikhangya ezúttal Fókuszban rovatunk volt, amely kiderítette, hogy a reflektorfényt igencsak kerülő üzletemberek hogyan férkőztek a takarásban lévő kasszához.

1
5 6 7 8 9
27