Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Nagy Gábor
Szerzőnk

Nagy Gábor

Nagy Gábor Itthon

Ékszerek, haverok, lovak: az út, mely Manhattan háborús zónájából a pesti USA-követségre vezethet

Akart New York-i számvevő lenni, de elbukott. Felvetődött benne, hogy kormányzó is lehetne, de végül George Patakit támogatta. Dolgozott neki Arthur Finkelstein, jó barátja Rudy Giuliani, imádja a lovakat, vezetett bukmékerhálózatot, és hát persze ott volt az ékszer-kereskedelem. Kikutattunk pár érdekességet a leendő budapesti amerikai nagykövetként emlegetett David B. Cornstein életéből.

Nagy Gábor Világ

Csúnya vége lehet Trump ámokfutásának

Robert Mueller különleges ügyész immár arra is kíváncsi, próbálta-e az elnök leállítani kampánystábja orosz kapcsolatainak felderítését az igazságszolgáltatás akadályozásával. Ha a gyanú bebizonyosodik, az alkotmányos vádemelés alapja lehet, de a bombabiztos bizonyítékok mellé ehhez még politikai szándék is kell.

Nagy Gábor Autó

Rendszerváltás a Forma–1-ben: Amerikából jöttek

Több évtizedes diktatúra után ígér kollektív döntéshozatalt a Forma–1 új tulajdonosa. Az amerikai Liberty Media a tengerentúlon megszokott szórakoztatóipari termékké alakítaná át a trónfosztott Bernie Ecclestone által épített globális, száguldó cirkuszt. Rajt: most hétvégén.

Nagy Gábor Világ

Olimpiarendezés: már a részvétel se fontos

Budapest visszalépése is hozzájárult ahhoz, hogy az olimpiai rendezés válságáról beszéljenek. Az elszálló költségeket látva kínosan megfogyatkoztak a rendezésre aspirálók, akiket a NOB lassan kénytelen lasszóval fogni.

Nagy Gábor Világ

Trump győzelmével új fordulatot vehet a kultúrharc

A keddi sokk után az USA-ban minden hatalmi ág a republikánusok kezébe kerülhet, s ha féken tudják tartani az elnöküket, Donald Trumpot, akkor vérbeli konzervatív fordulatot hajthatnak végre. Az irtózatos pofontól szédelgő demokraták legalább két év kisebbségi létben kereshetik meg új önmagukat.

Nagy Gábor Világ

Érti az amerikai választási rendszert? Itt mindent megtudhat róla

A demokrácia egyik mintaországának tartott Egyesült Államokban nem közvetlenül választják az elnököt, hanem úgynevezett elektorokra szavaznak. Az alapító atyák célja ezzel az volt, hogy középutat találjanak a befolyásolható tömegekre és a klikkesedésre hajlamos törvényhozásra hagyott döntési lehetőség között. Az is vezette őket, hogy az államok lakossága közti eltéréseket némiképp ellensúlyozzák, s ezzel növeljék a kisebbek beleszólását. Ezért került bele az alkotmányba az elektori kollégium, amelynek annyi tagja van, mint az egyes szövetségi államok között lakosságarányosan felosztott képviselőháznak, valamint a minden államnak két helyet adó szenátusnak összesen.

Nagy Gábor Világ

Amerika választ: Ma vívják a döntő csatát a Fehér Házért

Botrányokkal kísért, egymás lejáratására törekvő kampányt folytatott a modern idők két legnépszerűtlenebb amerikai elnökjelöltje, a demokrata Hillary Clinton és a republikánus Donald Trump. A valóságshow elemeit sem nélkülöző politikai cirkusz sárral kente be az amerikai demokráciáról kialakult képet is.

Nagy Gábor Világ

Éhezők viadala - káosz Venezuelában

Krónikus áruhiány, hiperinfláció és elkeseredettség jellemzi a gazdasági összeomlással küzdő Venezuelát, ahol Nicolás Maduro elnök minden eszközzel akadályozza az ellenzéki többségű parlament munkáját.

1
23 24 25 26 27 28 29