A magyar fizetéshez képest még mindig nagy teher a lakáshitel
Bár jelentősen csökkentek a lakáshitelkamatok az elmúlt években, de például egy német ügyfél átszámítva még mindig 20 ezer forinttal alacsonyabb havi törlesztővel kap kölcsönt.
Bár jelentősen csökkentek a lakáshitelkamatok az elmúlt években, de például egy német ügyfél átszámítva még mindig 20 ezer forinttal alacsonyabb havi törlesztővel kap kölcsönt.
Nyolcmilliós, húsz évre felvett hitelnél nem mindegy, hogy havi ötven, vagy százezer forint a fizetendő havi törlesztő. Az sem mindegy, hogy rövid-, vagy hosszú kamatperiódusú hitelt választunk. A rövid kamatperiódussal azt vállaljuk, hogy gyakran változik a törlesztőnk, míg a másik megoldással az évekre betonba öntött és kiszámíthatóbb törlesztőrészlet mellett tesszük le a voksunkat.
A nulla százalék nem mindig nulla százalék. Ha ekkora is a kamat, az sem jelent teljes költségmentességet. Összefoglaltuk, mire figyeljen!
Akár az ingatlan árának 35-40 százaléka is visszajárhat az államtól. Egy 12 milliós lakásnál 4,5 millió lehet a nyereség.
Akár 280 ezer forintot is visszakaphatnak az államtól év végén a megtakarítók. Két fontos új szabály született idén, mindkettő a fogyasztóknak kedvez.
Kockázatkerülőknek ajánlják a pénzintézetek a hosszú távon fix kamatozású lakáshiteleket. A biztonságnak ára is van. Húsz év alatt 14 milliót kell összesen visszafizetni a 8 milliós kölcsönért.
A negyedik ipari forradalom átalakítja a bankolás világát. Tőlünk nyugatabbra már nyithatunk bankszámlát a neten is, itthon egyelőre személyes jelenlétre is szükség van, hogy a szerződés érvényes legyen. Egyelőre, mert ezt a forradalmat, a digitalizáció forradalmát nem lehet megállítani.
Évi legalább 6-7 millió forintos profit nélkül ne is menjen pénzért a bankba. És ez még nem minden. Másképp adják ma a hitelt, mint pár éve.
Újra nő a magyarok hitelfelvételi kedve. Ez 2008 óta nem fordult elő. Érdemes mindenkinek áttekinteni az észszerű hitelfelvétel szabályait.
Ki veheti igénybe, hogyan, milyen feltételekkel? Mi változott, hogyan bővült a családoknak kínált otthonteremtési kedvezmény? Csak a lényeg.
Lakossági állampapírokkal a betéti kamatoknál kedvezőbb hozamot lehet elérni. Nem mindegy azonban, hogy mit és hol vásárolunk. Néhány hasznos tanács.
Tízből kilenc cégtulajdonosnak nem egyértelmű, hogy egy adott nagyságú hitel eléréséhez mekkora profitot vár el a bank. Itt kezdődik a bújócska. A vállalkozók többsége ugyanis adóoptimalizálással él, ami a kimutatott profit minimalizálásával jár együtt. Ugyanakkor hitelezésnél a bankok is a kimutatott profitból indulnak ki.
Aki nyerni akar a hazai ingatlanlázon, megteheti, hogy ingatlanalapokba fekteti a pénzét. No de hogyan és mennyit lehet ezzel keresni?
Letarolták Budapestet a befektetési céllal lakást vásárlók, a felvételi ponthatárok közlése után megindult a harc az albérletekért. Minden további nélkül kiadhatók a lakások 6-7 százalékos hozammal, de mindjárt más a helyzet, ha az adózással és más költségekkel is számolunk.
Átmeneti pénzszűkében sem kell lemondanunk a kedvezményesen kínált last minute nyaralásról. Gyorsan is lehet hitelt szerezni a bankoknál, de nem árt alaposan végignézni az ajánlatokat. Egy 400 ezer forintos kölcsön esetén majdnem 90 ezer forintot is megspórolhatunk a jó választással.
Konkrét példán keresztül mutatjuk be, hogyan léphet nagyságrendekkel előbbre egy cég, ha felülvizsgálja a korábbi adóoptimalizálási gyakorlatát.