Alkotmánybíróság: a vasárnapi nyitvatartás nem alkotmányossági kérdés
Két bolti pénztáros szerint az Alaptörvénybe ütközik a vasárnapi nyitvatartás újra engedélyezése, de az Alkotmánybíróság nem hajlandó érdemben megvizsgálni a panaszukat.
Két bolti pénztáros szerint az Alaptörvénybe ütközik a vasárnapi nyitvatartás újra engedélyezése, de az Alkotmánybíróság nem hajlandó érdemben megvizsgálni a panaszukat.
Angela Merkel egyik miniszterjelöltjének esete is mutatja, mennyire mást jelent Németországban az, hogy "jobboldali keresztény konzervatív". Vélemény.
Szokatlan módon az előterjesztéshez ellenzéki képviselők is csatlakoztak.
Sok mindent félbehagy a távozó Országgyűlés, és az sem világos, mikor akarnak szavazni a „Stop Soros” törvénycsomagról. A jövő heti kétnapos ülésen határozni csak a decemberben már megtárgyalt területrendezési törvényjavaslatról fognak.
A parlament elé került a Stop Soros-törvénycsomag. Az idegenrendészeti távoltartás különösen erősre sikerült. Ha valaki ellen alkalmazzák, az akár saját otthonából is ki lehet tiltva.
Az az igazi nemzetbiztonsági kockázat, aki egy szabályosan megválasztott tag megjelenése miatt megbénítja a titkosszolgálatokat ellenőrző fontos testület munkáját. Vélemény.
Andrzej Duda bejelentette: aláírja a történelemről mondott véleményeket sokak szerint korlátozó törvényt, amely így hatályba léphet, de egyúttal megvizsgáltatja az Alkotmánybírósággal: nem mond-e ellent a jogszabály az alkotmányban garantált szólásszabadságnak.
A Kúria kimondta: egy közhatalmat gyakorló testület nem dönthet úgy fontos kérdésekről, hogy megakadályozza a hivatali fellebbezést.
Ő koordinálja az I. világháború 100. évfordulójával kapcsolatos rendezvényeket.
A kormánytagok nemhogy nem tartják be a törvényeket, de gúnyt is űznek belőlük. Vélemény.
A lengyel parlament büntethetővé tette a "lengyel haláltáborok" kifejezés használatát. De mi is ezzel a probléma?
Gaudi-Nagy Tamás ügyfele jogellenesen készített felvételeket a perbe fogott rendőrök jogtanácsosairól az egyik 2006 őszi pernél.
A Super Express című bulvárlap véli ezt tudni, kormánypárti bennfentes információkra hivatkozva. Hivatalosan senki nem tud a dologról, és sokan kétlik, hogy Antoni Macierewicz elfogadna egy ilyen kinevezést.
A köztársasági elnök novemberben döntött erről, de a kinevezés a január 12-i Magyar Közlönyben jelent meg. E cím birtokában az egykori gambiai tiszteletbeli konzul valamelyik magyar külképviselet élére kerülhet, eddigi pályafutása alapján valószínűleg Afrikában.
Miniszterek mentek, elvesztette állását a két legszélsőségesebb figura.
Az Alkotmánybíróság formai kifogás mögé menekült.
Több mint 200 milliárdot osztott szét a kormány év végén – ebből 37 milliárd jut a focira –, volt azonban más intézkedése is.
Egy helyi roma vezető 2013-ban nevezte jobbikosnak a romákat inzultáló focidrukkereket Konyáron, az Ab szerint a sajtó is hibázott.
Krausz Tamás történész nem sértette meg Szakály Sándor, a Veritas Történetkutató Intézet főigazgatójának emberi méltóságát annak ellenére sem, hogy bírálatában túlzások voltak, ezért az ezt kimondó bírói ítéletek nem sértik az alaptörvényt – állapította meg pénteken közzétett határozatában az Alkotmánybíróság.