Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több mint 200 milliárdot osztott szét a kormány év végén – ebből 37 milliárd jut a focira –, volt azonban más intézkedése is.
Áldozatsegítő Központok országos hálózatát hozzák létre, az igazságügyi miniszternek május végéig kell erre javaslatot készítenie. A bűncselekmények áldozatainak megsegítése érdekében növelni akarják a társadalmi felelősségvállalást, „ezen belül kiemelten a bűnelkövetők anyagi tehervállalását”.
Kormányzati Adatközpont jön létre a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. keretében az állami intézmények informatikai kiszolgálására és adataik biztonságos mentésére, őrzésére. Az e-ügyintézés terjedése és egyes esetekben csaknem kizárólagossá válása szükségessé teszi az adatok külön archiválását. Az ezt végző Kormányzati Adattrezor feladata „az adatkezelőnek az e-ügyintézési kötelezettség teljesítésével összefüggő adatai sérüléséből eredő működési zavara esetén a működési képesség helyreállítása és az adatvesztés minimalizálása”. Az erről szóló titkos kormányzati előterjesztés alapján novemberben írtunk a tervről, a tervek a Nemzetbiztonsági bizottság elnökének érdeklődését is felkeltették.
Ingyenesen a ferences szerzetesrend tulajdonába kerül egy jelenleg állami tulajdonban lévő ingatlan Vácott a Munkaerő-piaci Elhelyezkedést Segítő Speciális Fejlesztő Központ által ellátott feladatok elősegítése céljából. Szintén a ferencesek kapnak 170 millió forintot a Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhely turisztikai fejlesztésének előkészítésére. Ugyancsak ingyen kapja meg a Károli Gáspár Református Egyetem a budapesti Kinizsi utcában a volt BÁV-székházat, amelyet idén vásárolt meg az állam és nyilvánított műemlékké. A Mazsihisz Szeretetkórháza jövőre 1,3 milliárdot, a következő két évben 3,5 milliárdot kap a geriátriai és hospice ellátás fejlesztésére.
1,45 milliárd forintot kap az Erdélyi Médiatér Egyesület, a foter.ro kiadója még 2017-es pénzből, amelyet december 30-án, szombaton ki kell fizetni, úgy, hogy addig a támogatási szerződést is megköti Balog Zoltán miniszter. Ez a hírportál nem méreti magát, de szakmai vélemények szerint nem tartozik a leglátogatottabb erdélyi magyar nyelvű online lapok közé. Az erdely.atlatszo.hu szerint 2016-ra például 633 ezer lej jövedelmet jelentett be az éves beszámolójában, ami gyakorlatilag megegyezik a „Határok nélkül a magyar nyelvű sajtóért” Alapítványtól kapott, 43 millió forintos támogatással. Ez az alapítvány pedig a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodától kapja az éves támogatása háromnegyedét. Papp Attila Zsolt főszerkesztő idén nyáron erről azt mondta az Átlátszónak: „támogatóinknak semmilyen ráhatása nincs a portál szerkesztési elveire: tartalmi kérdésekben kizárólag a szerkesztőség dönt. … Az elmúlt három évben nem érzékeltem politikai befolyásolási kísérletet vagy nyomásgyakorlást.” Most azonban a támogatást nem is az alapítványon keresztül, hanem közvetlenül az erdélyi magyar sajtóból ismeretlen szempont szerint kiválasztott lapnak adja a kormány.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Magyarországon már szinte hagyománya van az asztronauták köszöntésének, de az utolsó óta is eltelt 45 év. Nem tudni, Kapu Tibort mivel fogják fogadni, mindenesetre az MNB már rárepült az űrrepülésére.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.