Magyar kártya: tudunk valamit mutatni a világnak
Magyar tulajdonú cég próbál szerencsét Izraelben egy banki feltöltőkártyás újítással. A Peak Financial Services nem az egyetlen hazai vállalkozás, amely diktálni igyekszik a piacon.
Magyar tulajdonú cég próbál szerencsét Izraelben egy banki feltöltőkártyás újítással. A Peak Financial Services nem az egyetlen hazai vállalkozás, amely diktálni igyekszik a piacon.
Újabb, csaknem félmilliárd forinttal lett drágább a Szombathely és Zalaszentiván közötti vasútvonal villamosítása, pedig a felcsúti polgármester cége már eleve a becsült árnál 40 százalékkal drágábban vállalta el a munkát. Az eredmény meg is látszik: 750 millió forint ütötte Mészáros Lőrinc markát.
Megint a magyar tulajdonú Kravtex nyert a Volán-társaságok buszbeszerzési tenderén. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter júniusban éppen a Kravtex új csarnokának avatásán jelentette be, hogy a kormány 30-35 milliárd forintos programot indít a nemzeti buszgyártás felélesztésére.
Megtörtént a hatalomváltás a plakátpiacon. A háttérben lépten-nyomon felsejlik Orbán Viktor kevésbé ismert volt tanácsadója, Tombor András.
A vártnál jóval hamarabb a második hitelminősítő is befektetésre ajánlotta Magyarországot. A Standard & Poor's döntésére azonnal erősödni kezdett a forint, hétfőn legalább 2-3 százalékos tőzsdei árfolyam-emelkedést jósolnak, a vállalkozások pedig már idén újabb beruházásokba foghatnak.
Bő 3 milliárd forintos megbízást kapott a francia elektronikai cég, a Sagemcom, hogy kialakítsa a közműszolgáltatások úgynevezett okos mérésének központi rendszerét és telekommunikációját
Hullottak az állami kitüntetések augusztus 20-án azoknak a nyakába, akik a kecskemétiek ideológiai megdolgozásán munkálkodnak. Ebben a városban Matolcsy György jegybankelnök szellemi iránymutatásával még Orbán Viktor fogorvosa is Pallas Athéné szomszédja lehet.
Néhány hónap múlva a harmadik rádiót zárhatja be a Class FM vezérigazgatója, ha a reklámpénzek elosztásához hasonlóan az egyetlen országos kereskedelmi adó is az Orbánékhoz hű erőkhöz kerül.
A fejlesztési miniszter decemberben még állította, hogy egyáltalán nem ért a pénzintézetekhez, és a lehető legjobb döntés, hogy elkerült tőle a Magyar Fejlesztési Bank. Most mégis ismét az ő felügyelete alatt van az MFB, a Budapest Bank. Sőt, a kormányfő rátestálta a takarékszövetkezeti integráció továbbfejlesztését és az agrár- és zöldbank koncepciójának kialakítását is.
További személycseréket kell levezényelnie Seszták Miklós fejlesztési miniszternek egyebek között a Magyar Fejlesztési Banknál és a Magyar Postánál, hogy megtisztítsa a céghálót az FHB-bankcsoportot irányító Spéder Zoltán embereitől. Bár a volt FHB-s Lontai Dániel önként lemondott az MFB elnöki posztjáról, de Spéder és a barátságot vele nyíltan vállaló Lázár János több ponton is blokkolja Orbán Viktor kormányfő utasításait. Persze Orbánt sem kell félteni! Minisztere például már nem alapíthat új állami céget, és a kormányon belüli egyeztetésekben is csorbultak Lázár jogai.
A Médiatanács megadta az előzetes szakhatósági hozzájárulást a Mediaworks és a Pannon Lapok fúziójához, mondván, ez nem korlátozza a hazai médiapiac sokszínűségét. Csakhogy tartja magát a híresztelés, hogy Mészáros Lőrinc környezetéből valakik már fenik a fogukat a Népszabadságot is magába foglaló portfólióra.
A Médiatanács elutasította a kereskedelmi adó üzemeltetőjének a kérelmét, hogy újabb öt évre kapjon lehetőséget a sugárzására, így könnyen lehet, hogy egy időre egyáltalán nem lesz országos kereskedelmi rádióműsor.
Annyira tombol a játékkedv, hogy aligha marad állami monopólium a sportfogadás. Legalábbis ezt rebesgetik szakmai körökben, ahol Andy Vajna és Garancsi István online kaszinóját várják.
Rejtélyes közreműködőkre volt szükség ahhoz, hogy a jelenlegi állás szerint ír befektetők 150-200 milliárd forintos ingatlanfejlesztésre készülhessenek a repülőtér tőszomszédságában.
Ezt állítólag maga a kormányfő ígérte meg Demján Sándornak, miután utóbbi személyes találkozójukon arról győzködte a kormányfőt, hogy szerinte Spéder Zoltán az FHB-n keresztül kiveszi a vagyont a takarékokból. Az átalakítás irányítására kormánybiztost neveznek ki. Minderről Demján Sándor, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) elnöke számolt be.
Befolyásos bankárok sora roggyanhat bele abba a törvénybe, amelyet az Országgyűlés gyakorlatilag 24 óra alatt fogadott el a takarékszövetkezeti integráció szabályozásának módosításáról. Az egyik kárvallott a Spéder Zoltánhoz köthető FHB-bankcsoport lehet, a parlamenti szavazás után a tőzsdén szinte azonnal felfüggesztették a kereskedést az FHB Jelzálogbank papírjaival. Cikkünk megjelenése óta pedig lefújták a Takarékbank jövő hétre meghirdetett közgyűlését is, amelynek napirendje Orbán Viktor szemét is szúrta.
A Bankszövetség elnöke a milliárdos üzletemberhez hasonlóan azt hánytorgatja fel a kormánynak, hogy indokolatlanul, sőt esetenként jogsértő módon élvez különleges kedvezményeket egyetlen bankcsoport és annak tulajdonosi köre. Ez pedig a takarékszövetkezetek, a Takarékbank és az FHB. A bankszövetségi levél öt nappal előbb íródott, mint Demján Sándor Orbán Viktornak címzett levele, de csak az után szivárgott ki, hogy az üzletember kitálalt.
Eltüntethetők lesznek a hatalom számára kellemetlen cégek, milliárdok illanhatnak el a közvagyonból – kritikusai szerint ilyen veszélyeket rejthet, ha a független bíróságtól az iparkamarához kerül a cégnyilvántartás.
Januártól ismét elkezdett növekedni a 90 napnál nem régebben nem törlesztő lakáshiteles adósok száma. A Magyar Nemzeti Bank statisztikájának a romlását az a csalódottság okozhatja, amelyet a devizahitelesek éreznek az elszámoltatás és a forintosítás után. A törlesztőrészleteket továbbra is elviselhetetlennek tartják, ezért megint tömegesen fordulnak ügyvédekhez, akik új módszerekkel esnek neki a bankoknak. Ha ezek a módszerek elterjednek, akkor a kormánytagok mégsem dőlhetnek hátra a székükben, hogy megoldották a devizahiteles problémát.