Elég nagy gond van a kávéval, a rizzsel és a tojással
 

Elég nagy gond van a kávéval, a rizzsel és a tojással

Egyre többféle káros anyagot mutatnak ki az emberi szervezetben. Egy új kutatásból kiderült, a várandós kismamáknak jobb elkerülni a fehér rizst, a kávét és a tojást, ugyanis ezek az élelmiszerek eléggé szennyezettek az örök vegyi anyagokként is emlegetett műanyagokkal, és sajnos az anyatejbe és az anyai plazmába is bekerülhetnek.

HVG HVG






Már a legbolondabb ötletekre is adtak pénzt, sokan mégis ölbe tett kézzel ülnek
 

Már a legbolondabb ötletekre is adtak pénzt, sokan mégis ölbe tett kézzel ülnek

Nem az a veszély, hogy a robotok önálló tudatra ébrednek és fellázadnak, hanem az, hogy többre tartjuk képesnek a mesterséges intelligenciát (MI), mint amire valóban képes – mondta a HVG-nek Emmanuel Maggiori. A Londonban élő szoftvermérnök és író a MOME-n tartott előadása előtt arról is beszélt, mi kellene ahhoz, hogy teljes mértékben megbízzunk az MI-ben.



Most indul egy kibertámadási hullám az interneten
 

Most indul egy kibertámadási hullám az interneten

Jelentős erősödést várnak a kiberbűnözők tevékenységében a következő hetekben az OpenText kiberfenyegetésekkel foglalkozó szakemberei, ugyanis az olyan események, mint például a november 5-én esedékes amerikai elnökválasztás fokozott aktivitást válthatnak ki.

HVG HVG




Fotó: Szupervégtagokat kaphatnak a hamarosan Holdra lépő asztronauták
 

Fotó: Szupervégtagokat kaphatnak a hamarosan Holdra lépő asztronauták

A Holdon – gravitáció hiányában – nem könnyű feltápászkodni egy esést követően, és ebben a hatalmas szkafander is szerepet játszik. Pedig az Apollo-program során gyakoriak voltak az esések, de a jövő asztronautáit már robotkarok segíthetik majd fel, köszönhetően a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) fejlesztésének.

HVG HVG