Kiadta az Adobe a mesterséges intelligenciáját, és amit tud, az újraértelmezi a videószerkesztést
Több olyan fejlesztést is elérhetővé tett az Adobe a felhasználók számára, ami mögött a mesterséges intelligencia dolgozik.
Több olyan fejlesztést is elérhetővé tett az Adobe a felhasználók számára, ami mögött a mesterséges intelligencia dolgozik.
Már 2023-ban tájékoztatták az Evovacs nevű gyártót a robotporszívóin tátongó biztonsági résekről, ám eddig nem léptek. Meg is lett az eredménye: Amerika-szerte törték fel az eszközöket, bizarr eseteket produkálva.
Kínai kutatók szerint a korábban gondoltnál tízszer gyorsabban érzékeli az ember a szagokat.
A Jupiter Európa nevű holdjának kutatására elindult a világűrbe a NASA Europa Clipper űrszondája, és ezzel megkezdte 3 milliárd kilométeres, 10 évig tartó küldetését.
Megváltozik az alkalmazások adatlapja az androidos Play Áruházban – ezentúl a legfontosabb gombok és információk mindig szem előtt lesznek, bárhová is görget épp.
Az informatikusként dolgozó Sam Mitrovic egy hosszú blogbejegyzésben ecsetelte, miként próbálták meg őt átverni a hackerek. Volt abban minden, a mesterséges intelligenciával lebonyolított hívástól kezdve a kamu e-mail elküldéséig. A legijesztőbb azonban az előbbi precizitása.
Különleges robotkart készítettek azért, hogy a felszínre tudjanak hozni egy apró mintát a fukusimai atomerőmű sérült üzemanyagából. A cél, hogy alaposan ki tudják elemezni az olvadt radioaktív törmelék összetételét és egyéb jellemzőit.
A Google nemrég együttműködési megállapodást kötött az amerikai Kairos Power nevű startup céggel, amely 2035-ig összesen hét darab kis moduláris reaktort épít a cég számára.
Miközben a számítógépek terén folyamatosan érkeznek az újítások, a nyomtatás valahogy megmaradt kissé unalmas, szürke eminenciásnak, arról nem is beszélve, hogy elveszíti jelentőségét a papírt mind jobban nélkülöző digitális világban. Ezen változtathat a HP újdonsága, amelyben a mesterséges intelligencia is fontos szerephez jut.
Repülő autók és motorok is feltűntek a Dubajban zajló GITEX 2024 technológiai kiállításon. Van, amelyik modell kereskedelmi forgalmazását 2030-ra ígérik, de olyan is, amelyet már 2025-ben piacra dobnak.
Az Oxfordi Egyetem kutatói szerint a halláskárosodás jelezheti a demencia kialakulásának magasabb kockázatát, ezért nem érdemes annyival elintézni a hallásproblémát, hogy ez a természetes öregedés velejárója.
Új üzenet jelent meg a Google bővítményekre vonatkozó támogatási oldalán arról, hogy mit várhat az, ha valaki továbbra is az eddig megszokott uBlock Origin reklámblokkolót használja.
Az NMHH különböző telefonszolgáltatóknál vizsgálja az átlagos havi költségeket, ősztől kiegészülve a mobilnetre vonatkozó elemekkel.
A WASP-49b kódjelű exobolygónál egy furcsa nátriumfelhőre lettek figyelmesek a csillagászok, amely létezésére erős magyarázat lehet egy hold jelenléte. Ha ez valóban így van, az több kérdést is felvet.
A gazdasági növekedés legfőbb akadálya az önmaga hasznára játszó, a vállalkozást és az újítást elfojtó elit – állítja Miért buknak el nemzetek? című – magyarul 2013-ban megjelent – könyvében egy amerikai és egy brit közgazdász, Daron Acemoglu és James Robinson. Alábbi, a kötetet bemutató cikkünk 2013. augusztus 3-án jelent meg a HVG-ben, most abból az alkalomból közüljük újra, hogy a két tudós harmadik társukkal, Simon Johnsonnal közösen megkapták a közgazdasági Nobel-díjat.
Egyetlen csaló telefonhívás, néhány megadott kód, és máris kész a baj – egy brit férfi a saját bőrén tapasztalta meg, milyen az, amikor gyanútlanul teljesít mindent, amit a csalók kérnek. Vannak azért kérdések a Revolut oldalán is, például az azonosítás kijátszásánál.
Amikor Daron Acemoglu Miért buknak el a nemzetek? című könyvében szerzőtársával, James Robinsonnal arra kereste a választ, miért emelkednek fel és süllyednek le egyes nemzetek, arra jutott: a gazdasági siker sem történelmileg, sem földrajzilag, sem kulturálisan, sem etnikailag nem determinált. Mi a felemelkedés titka, merre tart Magyarország, és mikor jön a következő kritikus fordulat – egyebek közt erről beszélt Daron Acemoglu az alábbi interjúban, amely a HVG Extra Business 2015/2-es számában jelent meg. Most abból az alkalomból közöljük újra, hogy a két szerző Simon Johnsonnal hármasban közgazdasági Nobel-díjat kapott.
Tesztelte az amerikai hadsereg azt az új lézerfegyvert, ami a nehéz és gyors drónokat is képes leszedni, függetlenül attól, hogy rajban támad-e.
Hétfőn elstartolt a világ legnagyobb technológiai szakkiállításaként jegyzett GITEX 2024, ahol 6500 kisebb-nagyobb vállalat mutatkozik be a világ 180 országából érkező 200 ezer elemző, döntéshozó és újságíró előtt. A helyszín az Egyesült Arab Emírségek, ahol jelenleg azon dolgoznak, hogy a mesterséges intelligencia java hozzájuk kapcsolódjon majd.