99%-os pontossággal működik, áttörést hozhat a mesterséges nyelv

Míg a hallás vagy a látás viszonylag egyszerűen digitalizálható, azaz lefordítható a gépek által értett nyelvre, az ízekkel már egészen más a helyzet. Kínai kutatók nemrégiben viszont bizonyították, hogy nem csupán egyes speciális ízeket, hanem többféle alapíz is felismertethető a mesterséges ízleléssel.




Több mint 1 millió magyaron segíthetne, mégis nagyon kevesen teszik meg: nagyon sokszor jót tesz már egy kismértékű fogyás is

Hiába él Magyarországon mintegy 1,2 millió cukorbeteg – és még megbecsülni is nehéz, milyen gyakoriságú a 2-es típusú diabéteszt megelőző klinikai állapotok előfordulása –, sokan még mindig nincsenek tisztában a népbetegség pusztító következményeivel. Sőt, azt sem mindenki tudja, hogy a 2-es típusú diabétesz kialakulásának legjelentősebb rizikófaktora a krónikus elhízás és túlsúly – utóbbiak hatékony kezelése nem csupán a megelőzésben, hanem később, a terápia során is kulcsfontosságú.