"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
6,6 milliárd dollárt, közel 4,7 milliárd fontot költött a brit kormány a biometrikus nemzeti azonosítókártya kifejlesztésére, csupán a kártyaolvasó berendezések nem szerepelnek a költségvetésben.
© wikipedia.org |
A személyazonossággal és útlevelekkel foglalkozó hivatalos szervezet, az IPS kénytelen volt bevallani, hogy hiába készíttetett ujjlenyomatokat, fényképeket és egyéb személyes adatokat tartalmazó kártyákat, ha az olvasóberendezéseket nem rendelte be hozzájuk: ezek hiányában a biometrikus kártyák egyszerű fényképes azonosítóként használhatóak csak.
A kormány sajtóhoz intézett válaszlevelében nem említ konkrétumokat - azt említik csak, hogy a közeljövőben garantáltan nem fognak olvasókat vásárolni és még a leolvasógyártóknak is döntést kell hozniuk arról, hogy megéri-e elkészíteni a hiányzó berendezéseket. Az IPS számos hivatalnoka közömbös a témát illetően, sajtóképviselőjük nyilatkozata szerint a szervezet korábban is azt állította, folyamatosan fogják felépíteni a projektet, valamint az állami szervekre sem akarnak nagyobb terheket róni a leolvasóberendezésekkel.
A kormány tervezete szerint első körben a repülőtéri dolgozók és a nemzetközi önkéntesek kapják meg a kártyákat, a lakosság többi része később jut majd a biometrikus azonosítókhoz. Az IPS elmondása szerint értelemszerűen több kártyaolvasó lesz már ekkor az országban, ezek számáról vagy beszerzéséről azonban semmilyen részletet nem árult el.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.