szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Az Anime Studio előző változatát nem is olyan régen mutattuk be oldalunkon, és lám...

Az Anime Studio előző változatát nem is olyan régen mutattuk be oldalunkon, és lám, már itt is az új verzió.
A nevével ellentétben nemcsak az anime stílus képviselői készíthetnek vele animációkat és rajzfilmeket, hanem bárki, aki egy könnyen használható, gyors, emellett sokat tudó 2D animációs szoftverre vágyik. Az eszköztár - ellentétben a korábban szintén bemutatott Manga Studióval - amúgy sincs kihegyezve egy adott stílusra, így egy igazán univerzális eszközt kapunk, amely Windowson és Macen egyaránt használható.

A programból továbbra is van egy Debut és egy Professional változat, az előbbi a kezdőket célozza, s valamivel kevesebb tudással, viszont jóval olcsóbb áron érhető el, mint a rajzfilmeseknek szánt Pro verzió.

Megújult felület, új funkciók
Nem mintha gondunk lett volna a régi változat felületével, de az újat érezhetően kényelmesebben és gyorsabban lehet használni. A Sequencer bekerülésével a hangok, a videosávok és az animáció szinkronizálása is sokat egyszerűsödik.
Kezdők számára nagy öröm, hogy a régi sablonok mellett újabbak is bekerültek a csomagba, amelyeket szabadon felhasználhatnak saját animációik készítéséhez. Az első lépések megtételekor ez nagy könnyebbség, ahogy a számos előre beépített effekt (tűz, víz, füst stb.) is.

Számos automatikus effekt segíti a munkát

A profik talán inkább a Motion Tracking funkció „debütálásának” fognak örülni, amely sok estben jelentősen meggyorsíthatja a munkát, hiszen nem kell képkockánként hozzáigazítani az objektumokat mondjuk egy háttérben látható videóhoz, csak megadni a szükséges kulcspontokat a videón, a többit pedig intézi a program.
Hasonlóan üdvözlendő újítás a száj-hang szinkronizálás, amihez eddig külső modult kellett segítségül hívni, de immár integrálták a szoftverbe, ráadásul gyerekjáték a használata.
Az új, vektoros eszközök mellett a karakterek animációja is egyszerűsödött a menthető pozícióknak és jellemzőknek köszönhetően. Természetesen a korábban megismert animálásai technikákat továbbra is gond nélkül használhatjuk (sőt, mintha egyszerűsödött volna a „csontvázak” kezelése). Az Auto Shading lehetőséggel pedig stílusos 3D hatást is létrehozhatunk az objektumokon egy kattintással, a kor divatjának megfelelően.

A száj mozgását könnyedén szinkronba hozhatjuk a hanggal

És ha már a kor divatjánál tartunk: mi sem természetesebb, hogy az elkészült animációt akár HD minőségben is exportálhatjuk egészen 1080p-ig, akár AVI, akár MOV vagy éppen Flash formátumban is. Bár az otthoni felhasználóknak inkább az lehet vonzó, hogy a műremekeket egyetlen kattintással küldhetik a YouTube-ra, közvetlenül a programból.
Ezeken felül is számtalan apróság változott a programban, például rétegekkel együtt importálhatunk PSD fájlokat, plug-ineket, és effekteket hozhatunk létre a LUA 5.1 szkriptek segítségével stb.

Mindent egybevetve, az Anime Studio 6 továbbra is az egyik leghatékonyabb animációs szoftver, hiszen kis gyakorlás után szinte „turbó-sebességgel” lehet vele elkészíteni bármilyen 2D (illetve részlegesen 3D) animációt. Bár kevesebb funkciót zsúfoltak bele, mint mondjuk a Toon Boom animációs szoftvereibe, éppen ez az egyszerűség és hatékonyság lehet a vonzereje a konkurenciával szemben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!