Kormányzati hátsó szándék látszik a gazdaságra káros, silány elővásárlási szabálynál
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Jó ötletek, türelem és kellő elhivatottság kell az új generációk oktatásához és felkészítéséhez, és nagy bajban vagyunk, ha mindezt nem tudjuk felmutatni - derült ki a European Journalism Centre (EJC) európai újságíróközpont maastrichti oktatásügyi konferenciáján. Az AG Nielsen felmérése mindeközben megnyugtat minket: a friss generációk korántsem annyira bizarrak és lázadozóak, ahogyan gondolnánk.
Mit fogyaszt egy amerikai tini? |
TV-nézés: napi 3 óra 20 perc DVD-nézés: napi 17 perc Konzoljáték: napi 25 perc PC-használat: napi 52 perc Böngészés: napi 23 perc Online video: max. napi 6 perc Mobilvideo: max. napi 13 perc Mobilbeszélgetés: napi 6 perc SMS: napi 96 (küldött+fogadott) PC-s játékkal minden tizedik, mobilnettel minden harmadik, újságolvasással minden negyedik, MP3-lejátszós zenehallgatással minden második fiatal tölt időt, moziba átlagosan öthetente járnak. |
Tanulni - információt befogadni - ugyanúgy képesek az utcán, szórakozóhelyeken, kulturális központokban, mint a múzeumokban, a könyvtárakban vagy az iskolákban. Különféle médiafolyamokban élnek, emiatt is kísérleteznek a Dél-Kaliforniai Egyetem filmművészeti tanszékén különféle interaktív médiaprogramokkal. A tanórák közben például különleges szerepet osztanak az egyik diákra: ő lesz a google jockey-nak is nevezett információfelelős, az óra folyamán négy óriásképernyőn ő helyezi el folyamatosan azokat az extra tartalmakat, oldalakat, videókat, amikkel a tanár vagy az előadó által elmondottak extra mélységet nyernek. A másik ötlet az úgynevezett backchannelling: ha már a diákok úgyis beszélgetnek - pontosabban chatelnek - egymással óra közben, akkor ezt publikusan is tehetnék, az órai anyagról. Balsamo szerint elkerülhetetlen volt, hogy a kezdeti időszakban a diákok fellázadjanak az ötlet ellen és mindenről beszéljenek, csak éppen az órai anyagról nem - ha azonban van türelmünk, hosszú hónapok múltával eltűnik a zaj, és csak a hasznos kommunikáció marad.
Az elhangzott vélemények ellentéteinek feloldását jelentette a brit Futurelab oktatás-innovációs szervezetének képviselője, Stephen Sayers. A szakértő az elmúlt évek sokat vagy éppen sajnálatosan keveset hangoztatott tényeit vetette össze, s úgy véli, ahelyett, hogy jóslatokat halmoznánk egymásra és a jövőt távoli buborékként képzelnénk el, rá kellene ébrednünk: a jövőt most hozott döntéseinkkel alapozzuk meg, ehhez pedig jól kell ismernünk a társadalmi és technológiai trendeket.
Míg jól, sőt lassan unásig ismert trendnek számít a cloud computing, egyre kevésbé figyelünk arra, mondja, hogy hiába számít egyre kevésbé a távolság, ha földrajzi hollétünk megszabja hozzáférési lehetőségeinket és szabályozottságunkat. A személyes találkozók és kapcsolatok még mindig sokkal jobb alapot adnak bizonyos kapcsolatok és munkák esetében, hiába segít a globális kommunikációs hálózat abban, hogy jobban megközelítsük a távoli országokat. A munkalehetőségek egyre jobban polarizálódnak, új gazdasági modellre van szükségünk.
Ami pedig a fiatalokat illeti, mondja Sayers, nem tudnak megfelelően keresni a neten, ugyanis nem tudják átlátni és kiértékelni a visszakapott információkat. A sok információ ugyanis nem jelenti azt, hogy minden egyes visszakapott adat hasznosítható és minőségi is lenne egyben. A fiatalok nem tudják pontosan, hogy mely források megbízhatóak és melyek nem. Ha azt gondolnánk, hogy gyermekeink kábelek tömkelegében élő és lüktető digitális bennszülöttek, akkor legtöbbjük esetében azt kell mondanunk: rossz szögből nézzük őket.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Ezúttal 2,8-as erősségűt.
Az eddig egyetlen művéről ismert MS mester tucatnyi munkáját mutatja be a Szépművészeti Múzeum.
A színész lesz a következő Nagy Ő.