szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A címben szereplő megállapítással foglalhatók össze az európai szociálpolitikai elemzők éves konferenciájának főbb megállapításai. Az idén az ELTE Társadalomtudományi Kara szervezésében tartott budapesti rendezvényen felszólaló szakértők szerint újra kell gondolni a jóléti államok környezethez való viszonyát, a szegénység felfogását és kollektív döntéshelyzeteit.

2010. szeptember 2-a és 4-e között az ELTE Lágymányosi kampuszán, az ELTE Társadalomtudományi Kara Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszéke szervezésében rendezték az európai szociálpolitikai elemzők és oktatók informális hálózatának, az ESPAnetnek az éves konferenciáját - írja a Zöldtér. A nyolcadik alkalommal megtartott szakmai találkozóra minden eddiginél több, mintegy 320 vendég érkezett szerte a világból. A résztvevők a szociálpolitika válságra adott válaszainak legkülönfélébb aspektusait mutatták be legújabb kutatásaikon keresztül. Szó volt az országok többségében egyre nagyobb teret nyerő „aktivizálási” programokról csakúgy, mint az átalakuló családpolitikákról vagy nyugdíjrendszerekről.

Ha kíváncsi az előadók véleményére, erre a linkre kattintva olvashatja a Zöldtér teljes cikkét.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Nagyítás

Ami az olajkatasztrófánál is környezetrombolóbb - Nagyítás fotógaléria

Kína növekvő gazdaságának feneketlen energiaéhségét nagy részben az országban bányászott kőszénből elégíti ki, nem csoda, hogy az ázsiai ország a világ legnagyobb szén-dioxid kibocsátója. A bányákban a korszerűtlen technológiáknak köszönhetően gyakoriak a balesetek, naponta 13 bányász veszti életét. A BP olajszennyezésének pusztítása szinte eltörpül a kínai elolthatatlan bányatüzek mellett, amely évente 20 millió tonna kőszenet emészt fel és egyes számítások szerint a föld teljes szén-dioxid kibocsátásának 2-3 százalékáért felelős. Forrás: Foreign Policy