Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Szintetikus biológiai kutatások nemzetközi versenyén sorolták a legjobbak közé a Debreceni Egyetem (DE) csapatát a seregszemle Egyesült Államokban rendezett szerdai eredményhirdetésen - közölte csütörtökön Bálint Bálint László csapatvezető.
Az egyetemi Orvos- és Egészségtudományi Centrum (DEOEC) Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézetének adjunktusa elmondta: a versenyen a diákokból és témavezető tanáraikból álló csapatok egyéves kutatómunkájának eredményeit értékelték. A 2004 óta a bostoni Massachusetts Institute of Technology (MIT) által megrendezett versenyen idén először indult magyar csapat, amelyben a DE tíz diákja - köztük öt magyar, egy tajvani és négy izraeli - és hat oktatója folytatta a kutatómunkát.
A csapat projektjének célja lipid szenzorok keresése volt, amelyekkel az olajszennyeződéseket lehet azonosítani egy biológiai eltávolító rendszerben. Az eljárással zsíroldékony molekulák, például az A-vitamin, a D-vitamin vagy a nemi hormonok felismerése is könnyíthető. Ezt a gyakorlatban talaj- vagy vízszennyeződések pontos feltárására és kezelésére lehet hasznosítani - mondta Bálint Bálint László.
Az évente megrendezendő iGEM elnevezésű versenyen idén 133 csapat indult, összesen mintegy 1300 résztvevővel. A versenyt egy szlovén csapat nyerte, ők egy, a gyógyszeriparban hasznosítható biotechnikai projekttel lettek elsők, míg a Debrecen-Hungary néven induló magyar csapat munkáját a legjobb csapatoknak járó aranyfokozattal ismerték el. A nagy létszámú jelentkező miatt a versenynek jövőre már kontinentális selejtezője is lesz a bostoni döntő előtt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.