szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az ókorból származó, 3600 éves hajóroncsot találtak török régészek Antalya tartomány földközi-tengeri partjainál. A szakemberek szerint a lelet a világ legrégibb hajóroncsa lehet.

A bronzkorból, a Kr. e. 1600-as évekből származó hajó maradványaira az Akdeniz Egyetem víz alatti régészcsoportja bukkant rá a Földközi-tengerben, Törökország déli partvidékén. A kutatók úgy vélik, a hajót egy vihar süllyesztette el, miközben Krétára vagy az Égei-tengerre tartott.

A kereskedőhajó 14 méter hosszú volt, rakományként 1,5 tonna rézrudat szállított.

AFP / Anadolu Agency / Tahsin Ceylan

Munir Karaoglu, Antalya tartomány kormányzója hétfői sajtóértekezletén régészeti szenzációként értékelte a leletet, mivel az nemcsak a világ legöregebb hajóroncsa lehet, hanem az emberiség történetének egyik legkorábbi, ipari terméket szállító hajói közé tartozhatott.

AFP / Anadolu Agency / Tahsin Ceylan

Eddig egy 2400 éves görög kereskedőhajót tartottak a világ legrégebbi hajóroncsának, amelynek maradványait a Fekete-tenger bolgár partjainál fedezték fel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos témákkal is foglalkozó Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Különleges hajóroncsot fedeztek fel az Ontario-tóban

Egy több mint 200 évvel ezelőtt elsüllyedt hajó roncsait találták meg búvár felfedezők az amerikai-kanadai határon fekvő Nagy-tavak egyikében. Ez a második legöregebb hajóroncs, amelyet a Nagy-tavakban találtak.