Ön is látta a videót a rémisztő ugrótoronyról? És az megvan, hogy kamu?

Van némi alapja, de kamu az extrém szórakozást kínáló vidámparki toronyról szóló videó, melyen hétvégén sok tízmillió ember ámult el. Mutatjuk, mi igaz belőle.

  • hvg.hu hvg.hu
Ön is látta a videót a rémisztő ugrótoronyról? És az megvan, hogy kamu?

Már 24 millió megtekintésnél jár az a bejegyzés, melyben útjára indult az óriási, teleszkópos bungee jumping tornyot bemutató videó. A felvétel hétvégén rengeteg más Twitter-csatornára és Facebook-oldalra kikerült, így jó eséllyel többször annyian láthatták már. A tájékozottabbak azt is tudni vélik, hogy a videó egy dél-koreai vidámparkban készült. A közösségi médiát bejáró állítás szerint itt található a Gyro Drop nevű torony, amely teleszkópos megoldással eredeti magasságánál is feljebb tör, majd egészen a csúcsig húzza a közben kötélugrást végrehajtó embereket. Akik még ekkor sincsenek túl a nagy kalandon, mert a végén a torony csúcsa forogni kezd, így dobálja gondolájának utasait.

A CNN járt utána, hogy a szöuli szál annyiban igaz, hogy a manipulált felvétel alapját (!) valóban Dél-Koreában készítették, ahol a Lotte World nevű vidámparkban tényleg létezik a Gyro Drop nevű attrakció. Csak nem ilyen. Az igazából 70 méteres torony:

  • nem teleszkópos, így nem nő magasabbra;
  • nem kell és nem is lehet róla leugrani, mert mindenki be van kötve;
  • így közel sem ilyen ijesztő.

Mutatunk egy olyan videót a Gyro Dropról, ahol valódi működése nem csak kívülről/lentről nézve látható, hanem a videós kamerájával együtt fel is ült az attrakcióra.

Ha megnézné, melyik oldalak verik át rendszeresen, fussa át a listánkat: weboldalak, melyeknek soha ne higgyen el semmit.

Ha máskor is értesülni szeretne arról, hogy ki kamu a neten, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.