Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Maren Costa és Jamie Kowalski, az Amazon két alkalmazottja szerint a cég nem nézte jó szemmel, hogy a vállalat klímaváltozással kapcsolatos felelősségére igyekeztek felhívni a figyelmet.
Rengeteg kritika éri a világ vezető nagyvállalatait, hogy nem tesznek meg mindent a környezet megóvása és a globális felmelegedés féken tartása érdekében. Nincs ez másként a technológiai vállalatok esetében sem: felemelték már a szavukat a Google dolgozói a cég hozzáállása miatt, és az Amazon vezetése is erős kritikákat kapott belülről. 2019-ben például nyílt levelet írtak a dolgozók Jeff Bezosnak és az igazgatótanácsnak azért, hogy azonnal csökkentsék a szén-dioxid kibocsátásukat, a szolgáltatásaik pedig ne támogassák a kőolaj- és földgázipart.
Most úgy tűnik, az Amazon nem igazán nézi jó szemmel, hogy a munkavállalók kritizálják a céget. A The Washington Post beszámolója szerint a cég két alkalmazottat is megfenyegetett: elveszíthetik állásukat, ha továbbra is megsértik a cég kommunikációjára vonatkozó szabályokat.
A két alkalmazott, Maren Costa és Jamie Kowalski még októberben beszéltek a lapnak arról, hogy az Amazonnak van olyan felhőalapú szolgáltatása, amivel a kőolaj- és földgázkitermelés felgyorsítását, valamint a piac bővítését segítik elő. Ezt tartalmazza az a nyílt levél is, amit 2019 tavaszán fogalmaztak meg a munkavállalók. Most mindketten azt állítják, a cég HR-esei elbeszélgettek velük, és azzal vádolták meg őket, hogy megszegték a kommunikációra vonatkozó szabályokat. Costa és Kowalski azt mondja, később a cég ügyvédeitől is kaptak egy-egy e-mailt, amelyben arra hívták fel a figyelmüket: ha továbbra is megsértik a szabályzatot, az retorziót vonhat maga után, így akár az állásukat is elveszíthetik.
Az Amazon az Engadgetnek eljuttatott közleményében azt írta, a cég kommunikációra vonatkozó szabályozása nem különbözik más nagyvállalatok által alkalmazott gyakorlattól. A szabályozást ugyanakkor nemrég frissítették annak érdekében, hogy a munkavállalók könnyebben szólalhassanak fel a cégen kívül is. Ugyanakkor, ha valaki megsérti a szabályozást, azt a HR értesíteni fogja a szabályszegésről.
A The Washington Post szerint a szabályozás azt mondja ki, a cég alkalmazottai a bizalmas ületi információkon kívül bármiről beszélhetnek a közösségi médiában és a sajtó előtt is.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.