szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Bejelentette a OnePlus idei második és ebben az évben utolsó csúcstelefonját, a OnePlus 8T-t. Még el sem jutott a felhasználókhoz a telefon, de máris ki kellett állnia a tortúratesztet.

A korábbi értesüléseknek megfelelően, immár Carl Pei társalapító nélkül jelentette be a OnePlus az idei év második csúcstelefonját, a OnePlus 8T-t. Annyiban változott a korábbi felállás, hogy a telefonnak ezúttal nem lesz Pro változata, viszont megkap sok „Pro funkciót”.

A mostani modell egyébként sokban eltér az elődjétől, többek között a kameraelrendezésben, illetve a kijelző kialakításában. Különlegessége még a 65 W-os gyorstöltést támogató, a szokottnál nagyobb, kettős elrendezésű akkumulátor (a gyorstöltést használva állítólag alig valamivel több mint fél óra alatt teljesen fel lehet tölteni a telefont), valamint a 120 Hz-es képfrissítési frekvencia, amellyel korábban csak a OnePlus 8 Prónál találkozhattunk. A OnePlus 8T A+ minősítést kapott a DisplayMate szakértőitől, persze szinte minden tesztelt csúcskategóriás telefont így minősítenek. Csak remélni lehet, hogy nem lesznek majd olyan színekkel és érintéssel kapcsolatos problémák, amelyek többször is előkerültek már a OnePlus telefonoknál. A OnePlus 8T egyébként a gyártó első olyan telefonja, amelyen elérhető az Always On Display mód.

Alighogy bejelentették a készüléket, a tortúratesztjeiről ismert Zack Nelson (a JerryRigEverything YouTube-csatorna üzemeltetője) máris rátette a kezét, hogy alávesse szokásos kínzásainak. Először a karcolástesztre került sor. Ahogy egy jó prémiumkategóriás telefonhoz illik, a Mohs keménységi skála 6-os szintjén kezdtek látszani a karcolások, a mélyebb barázdák a 7-es szinten. A telefon oldalai fémbők készültek, csakúgy, mint a gombjai, a hangszórórács felső része viszont műanyag.

YouTube/JerryRigEverything

Tesztelőnk komoly problémába ütközött a készülék ujjlenyomat-olvasójánál. Úgy tűnt, mintha bepiszkolódott volna a szkenner, holott egy vadonatúj eszközről volt szó. Nelson hüvelykujját egyáltalán nem is regisztrálta a készülék. Az égési tesztben elég jól szerepelt a telefon, 30 másodperc elteltével tűnt el néhány pixel.

YouTube/JerryRigEverything

Ami viszont ennél sokkal lényegesebb (és a mindennapi életben is előkerülő probléma lehet), a készülék hajlékonysága. Nelson jó hírrel szolgált: a OnePlus 8T túléli a hajlítási tesztet. A keret ugyan meghajlik picit, de nem jelentkezik semmiféle törés. Picit leválik a hátsó üveg, de nincsen katasztrofális károsodás.

Nelson a maga részéről azt ajánlja, hogy ha éppen tönkrement a telefonunk, akkor érdemes frissíteni a OnePlus 8T-re, ellenkező esetben viszont az árárért inkább vegyünk mindennap fagyit, és várjuk meg 2021-et.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!