Van egy hely, ahol eddig nem voltak reklámok a YouTube-on. De hamarosan ott is lesznek
Már a videók szüneteltetésekor is meg fognak jelenni a reklámok a YouTube-on, az újítás egyre több felhasználónál jelenik meg.
Már a videók szüneteltetésekor is meg fognak jelenni a reklámok a YouTube-on, az újítás egyre több felhasználónál jelenik meg.
Partnerségre lépett a Google és az Internet Archive, már a keresőben is vissza lehet nézni egy weboldal régebbi változatát.
A NASA mérnökeinek le kellett kapcsolniuk a Voyager–1 űrszonda egyik hajtóművét, mert eltömődött az üzemanyagcsöve. A feladat azonban nem volt egyszerű.
A légszennyezettségnek számos káros hatása ismert, de van valami, amire talán kevesen gondolnának: egy friss kutatás szerint még a villámcsapások számát is növelheti.
Legújabb podcastunkban egy esettanulmányt mutatunk be, ahol megismerhetjük, hogy milyen is a gyakorlatban az intralogisztikai robotizációs fejlesztés. Vendégeink elmondják, hogy milyen lépések előzik meg a legmodernebb gépek telepítését, mennyi időt vesz igénybe az implementáció, a dolgozók betanítása, milyen teszteknek vetik alá a robotokat a próbák során, valamint azt is, hogy milyen módon adnak nevet az új gépeknek a logisztikai munkatársak.
Wetland-vírus, röviden Welv – így nevezték el kínai tudósok azt a fertőzést, amit alapos vizsgálatok után számos, kullancscsípés után megbetegedett ember vérében kimutattak. Súlyos tüneteket okozhat, és úgy tűnik, képes lehet életveszélyes állapot előidézésére is.
Amerikai kutatók az 1990-es évek második felében egy kísérlet mellékes eredményeként azt tapasztalták, hogy az általuk használt fényimpulzus a 299 792 km/s helyett 61,2 km/h-val halad. Később meg is állították.
A tervek szerint 2030-ra készülhet el a Fugaku Next nevű szuperszámítógép, ami 1000-szer erősebb lenne a mai legerősebb ilyen gépekhez képest. A használata előtt azonban van egy igen komoly akadály.
A Szaturnusz a Hold közelsége ellenére szabad szemmel is jól látható lesz.
Katalán kutatók Japán felett mintegy 3000 méterrel vettek mintát a levegőből, hogy kiderüljön, milyen kórokozók találhatók ebben a magasságban. Meglepő eredmény született.
Már a randizási szokásokra is hatással lehet, hogy ki milyen okostelefonban hisz – erre mutat rá egy friss felmérés.
Új, univerzális formaosztályt fedezett fel a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) közös Morfodinamika Kutatócsoportja az Oxfordi Egyetemmel együttműködésben.
A táplálékláncon keresztül akár az emberi szervezetbe is bekerülhetnek a tavakban talált műanyagok.
Három év fejlesztés után befutott a Flipper Zero első jelentős frissítése, mely gyorsabbá és sokoldalúbbá tette a digitális svájci bicskát.
Amerikai kutatók a Hubble űrteleszkóp segítségével két olyan szupermasszív fekete lyukra bukkantak, amelyek minden eddiginél közelebb vannak egymáshoz. A sorsuk már megpecsételődött.
Felpörgetné a Google a cég kizöldítését, ebben pedig most az amerikai Holocene nevű cég lehet az újabb partnere.
Tesztelte az Európai Űrügynökség a Juice nevű űrszondája műszereit, amelyek a jelek szerint tökéletesen működnek.
Számtalan hibát foltozott be a Microsoft a támogatott Windows 10 és 11 rendszerekben, valamint az egyéb szoftverekben.
Jobb fragikus teljesítmény, egyenletesebb képkockasebességgel – ezt ígéri a Sony a PlayStation 5 Pro konzollal, mely novemberben kerül a boltok polcaira.
Amerikai és kínai kutatóknak sikerült megoldaniuk az agydaganatok kezelésének egyik legnagyobb problémáját: sikerrel juttatták át a készítményüket a vér-agy gáton, így a szer egyből megtámadta a rákos sejteket.