Új rekord – épp 19 ember kering Föld körüli pályán
Megérkeztek a Nemzetközi Űrállomásra az orosz kozmonauták, így már annyian vannak az űrben, mint még soha.
Megérkeztek a Nemzetközi Űrállomásra az orosz kozmonauták, így már annyian vannak az űrben, mint még soha.
Már közeleg az új Galaxy S-széria várhatóan januári debütálása, meg is jelentek az első renderképek arról, hogyan nézhetnek majd ki a csúcskategóriás sorozat modelljei.
A globális szólásszabadság kontra álhírirtás vita új helyszínen folytatódik. Az ausztrál jogszabály több moderációt ír elő, Musk nem ért egyet.
Egy friss amerikai jelentés szerint az amerikai oktatás helyzete, a magánűripar, valamint a NASA alulfinanszírozottsága miatt a szervezet komoly bajban van, és egyelőre nem látszik, hogyan tudna ebből kilábalni.
Egy illegális hackerfórumon tette elérhetővé valaki azokat az adatokat, amiket a Fortinet nevű kiberbiztonsági cég egyik Azure-szerveréről szerzett. A vállalat szerint csak kevés ügyfél érintett az esetben.
Dán kutatók szerint példátlan hatása lett a globális felmelegedésnek Grönland keleti részén, ahol egy olvadó gleccser miatt roppant meg és omlott össze egy hegycsúcs. A hatását az egész világon érezni lehetett.
A zenefelismerő Shazam tudását kombinálta a Google egy remek androidos funkcióval, így az Android 15 már önmagában képes lesz arra, amit eddig csak a Shazam tudott.
Az androidos fejlesztők ezentúl dönthetnek, hogy letiltják-e az alkalmazásuk használatát akkor, ha a felhasználó nem hivatalos forrásból szerezte be azt.
Még fejlesztője számára is váratlanul lett fölöttébb népszerű egy évtizede a Flappy Bird nevű, régi időket idéző, „nintendós grafikájú” játék. Ömlött is hozzá a pénz, azonban a fiatalember nem tudta kezelni a helyzetet, és inkább kivette a játékot az alkalmazásboltokból. Most viszont új életre kelhet az addiktív madaras játék, igaz, már mások állnak mögötte.
Kanadai mérnököknek sikerült egy olyan sótalanító berendezést készíteniük, ami napelemmel működik, így a környezetet sem szennyezi, ráadásul 93 százalékos hatékonysággal dolgozik.
Svéd kutatók a Földtől mintegy 180 fényévre található vörös óriáscsillagot, az R Doradust tanulmányozták, ami közelebb vihet ahhoz, hogy megértse a tudomány, miként működik a Nap.
A dinoszauruszok eltűnését megelőző, késő kréta időszakba engednek betekintést azok a különleges leletek, amelyeket Botfalvai Gábor, a HUN-REN-MTM-ELTE Paleontológiai Kutatócsoport tudományos munkatársának vezetésével tártak fel az erdélyi Hátszegi-medence területén. A leletanyag a tudományra nézve legalább két új fajt reprezentál, azonban ezek besorolása még folyamatban van.
Az elmúlt hetekben vélhetően sokan gondolkodtak azon, ami ausztrál kutatóknak valamivel korábban eszükbe jutott: hol a határa az emberi hőségtűrő képességnek?
Sikeres volt a legelső űrséta, amely egy privát űrmisszió keretein belül ment végbe. Ketten is elhagyták a SpaceX Dragon űrhajóját, igaz, nem egyszerre, és nem is engedték el a korlátot.
Az Adobe ígérete szerint még 2024-ben megkapják a felhasználók azt az új fejlesztést, ami szöveg és kép alapján is képes videót készíteni.
Az ausztrál kormány a Meta globális adatvédelmi igazgatóját, Melinda Claybaugh-t kérdezte arról, gyűjti-e a cég a felhasználók adatait a mesterséges intelligencia képzéséhez. A válasza mutatja meg igazán, milyen komoly védelmet nyújt az európai adatvédelmi törvény a felhasználóknak.
A Jupiter egyik legnagyobb holdja, az Io felszínének egy részén 1997-ben még egy sík területet lehetett látni, mostanra azonban egy méretes vulkán emelkedett ki a talajból.
Már javában tart a Polaris Dawn-küldetés, és rövidesen a legfontosabb része is elkezdődik: a legénységből ketten elhagyják az űrhajót egy űrséta erejéig.
A szerencsésebbek megúszták apróbb kellemetlenségekkel, de akik mellé nem állt be Fortuna, azoknál egyenesen használhatatlanná vált a Honor 70 Lite a legutóbbi frissítés telepítése után. Megkerestük az ügyben a gyártót.
Már a videók szüneteltetésekor is meg fognak jelenni a reklámok a YouTube-on, az újítás egyre több felhasználónál jelenik meg.