Végül is mekkora hőséget bír ki az ember? Idő előtt le kellett állítani a kísérletet
Az elmúlt hetekben vélhetően sokan gondolkodtak azon, ami ausztrál kutatóknak valamivel korábban eszükbe jutott: hol a határa az emberi hőségtűrő képességnek?
Az elmúlt hetekben vélhetően sokan gondolkodtak azon, ami ausztrál kutatóknak valamivel korábban eszükbe jutott: hol a határa az emberi hőségtűrő képességnek?
Sikeres volt a legelső űrséta, amely egy privát űrmisszió keretein belül ment végbe. Ketten is elhagyták a SpaceX Dragon űrhajóját, igaz, nem egyszerre, és nem is engedték el a korlátot.
Az Adobe ígérete szerint még 2024-ben megkapják a felhasználók azt az új fejlesztést, ami szöveg és kép alapján is képes videót készíteni.
Az ausztrál kormány a Meta globális adatvédelmi igazgatóját, Melinda Claybaugh-t kérdezte arról, gyűjti-e a cég a felhasználók adatait a mesterséges intelligencia képzéséhez. A válasza mutatja meg igazán, milyen komoly védelmet nyújt az európai adatvédelmi törvény a felhasználóknak.
A Jupiter egyik legnagyobb holdja, az Io felszínének egy részén 1997-ben még egy sík területet lehetett látni, mostanra azonban egy méretes vulkán emelkedett ki a talajból.
Már javában tart a Polaris Dawn-küldetés, és rövidesen a legfontosabb része is elkezdődik: a legénységből ketten elhagyják az űrhajót egy űrséta erejéig.
A szerencsésebbek megúszták apróbb kellemetlenségekkel, de akik mellé nem állt be Fortuna, azoknál egyenesen használhatatlanná vált a Honor 70 Lite a legutóbbi frissítés telepítése után. Megkerestük az ügyben a gyártót.
Már a videók szüneteltetésekor is meg fognak jelenni a reklámok a YouTube-on, az újítás egyre több felhasználónál jelenik meg.
Partnerségre lépett a Google és az Internet Archive, már a keresőben is vissza lehet nézni egy weboldal régebbi változatát.
A NASA mérnökeinek le kellett kapcsolniuk a Voyager–1 űrszonda egyik hajtóművét, mert eltömődött az üzemanyagcsöve. A feladat azonban nem volt egyszerű.
A légszennyezettségnek számos káros hatása ismert, de van valami, amire talán kevesen gondolnának: egy friss kutatás szerint még a villámcsapások számát is növelheti.
Legújabb podcastunkban egy esettanulmányt mutatunk be, ahol megismerhetjük, hogy milyen is a gyakorlatban az intralogisztikai robotizációs fejlesztés. Vendégeink elmondják, hogy milyen lépések előzik meg a legmodernebb gépek telepítését, mennyi időt vesz igénybe az implementáció, a dolgozók betanítása, milyen teszteknek vetik alá a robotokat a próbák során, valamint azt is, hogy milyen módon adnak nevet az új gépeknek a logisztikai munkatársak.
Wetland-vírus, röviden Welv – így nevezték el kínai tudósok azt a fertőzést, amit alapos vizsgálatok után számos, kullancscsípés után megbetegedett ember vérében kimutattak. Súlyos tüneteket okozhat, és úgy tűnik, képes lehet életveszélyes állapot előidézésére is.
Amerikai kutatók az 1990-es évek második felében egy kísérlet mellékes eredményeként azt tapasztalták, hogy az általuk használt fényimpulzus a 299 792 km/s helyett 61,2 km/h-val halad. Később meg is állították.
A tervek szerint 2030-ra készülhet el a Fugaku Next nevű szuperszámítógép, ami 1000-szer erősebb lenne a mai legerősebb ilyen gépekhez képest. A használata előtt azonban van egy igen komoly akadály.
A Szaturnusz a Hold közelsége ellenére szabad szemmel is jól látható lesz.
Katalán kutatók Japán felett mintegy 3000 méterrel vettek mintát a levegőből, hogy kiderüljön, milyen kórokozók találhatók ebben a magasságban. Meglepő eredmény született.
Már a randizási szokásokra is hatással lehet, hogy ki milyen okostelefonban hisz – erre mutat rá egy friss felmérés.
Új, univerzális formaosztályt fedezett fel a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) közös Morfodinamika Kutatócsoportja az Oxfordi Egyetemmel együttműködésben.
A táplálékláncon keresztül akár az emberi szervezetbe is bekerülhetnek a tavakban talált műanyagok.