Eldőlt a vita: jobban jár, ha gépelés helyett inkább kézzel írja le, ami fontos
Erősebb agyi összeköttetéseket eredményez a kézírás, mint a gépelés – mutat rá a Norvég Tudományos Műszaki Egyetem vizsgálata.
Erősebb agyi összeköttetéseket eredményez a kézírás, mint a gépelés – mutat rá a Norvég Tudományos Műszaki Egyetem vizsgálata.
Aki továbbtanul, tovább él. Az összefüggés nem meglepő, de norvég és amerikai kutatók most számszerűsítették először precízen az iskolázottságnak ezt a hatását.
Egy nagy átmárkázás mellett egy többre képes nyelvi modellt is elérhetővé tett a Google. Az új, mesterséges intelligenciára (MI) alapozó szolgáltatás, hasonlóan a konkurensekhez, előfizetéssel vehető igénybe. Érkezett egy új mobilalkalmazás is.
A Magyarországon is egyre népszerűbb Temu és a szintén kínai TikTok Shop felületéről vásárolt, olcsó elektromos fűtőberendezéseket vett górcső alá a Which? nevű brit fogyasztóvédelmi szervezet. Az eredmény ijesztő.
Veszélyes körforgást indíthat be az a folyamat, amit nemrégiben fedeztek fel a szakemberek – a fák ugyanis szén-dioxid-kibocsátókká válhatnak a melegebb környezetben, tovább súlyosbítva a problémát.
Hamarosan szélesebb körben is elérhetővé válhat a Google térkép újdonsága: felhasználók emberi nyelven kérhetnek segítséget az alkalmazástól, amelyben a mesterséges intelligencia 250 millió hely közül válogat, hogy jó választ adjon.
Német kutatók egyelőre nem tudtak rájönni, miért van más tulajdonsága néhány holdkőzetet beterítő pornak, mint az összes többinek.
A Kaliforniai Egyetem kutatóival közösen fejlesztette ki az MGIE nevű képmanipuláló eszközét az Apple, ami ráadásul nyílt forráskódú, és bárki tehet vele egy próbát.
Amerikai kutatók arra voltak kíváncsiak, van-e összefüggés az alvás minősége, valamint a kognitív képességek hanyatlása között. Sajnos van.
Ha ön is azok közé az androidosok közé tartozik, akiket nem igazán érdekel, hogy naprakészek-e az alkalmazásai, akkor készüljön fel egy nagy változásra: piszkálni fogja a telefonja, hogy frissítsen, amennyiben van újabb, letölthető verzió egy-egy appból. Mégpedig addig jelez majd újra és újra, amíg nem frissít.
Igazán különleges leletet fedeztek fel egy ajkait nevű borostyántípusban, melynek kielemzése is igen összetett, nemzetközi feladat volt.
Értetlenül állt a jelenség előtt egy LG mosógép tulajdonosa: készüléke napi 3,7 GB adatot küldött el otthonról. De mihez kell ennyi adat egy mosógéptől? Miután közzétette problémáját a neten, a felhasználók nyomozásba kezdtek.
Hidrogén után fog kutatni a Puli Holdi Vízszimatolója, mely a leendő holdbázisok vízellátásában és rakétaüzemanyag előállításában egyaránt fontos lehet.
Kínában a helyi Baidu által fejlesztett mesterséges intelligencia áll majd a felhasználók rendelkezésére a Samsung Galaxy S24-ben.
Lehet, hogy már meg is van, mi lesz az Apple következő nagy(obb) dobása a Vision Pro kevertvalóság-szemüveg után: a már régóta emlegetett, hajlítható iPhone – és iPad.
Megkongatta a vészharangot egy spanyol tudós az Európai Unió mesterséges intelligenciával (MI) kapcsolatos szabályozása miatt. Ignasi Beltran de Heredia Ruiz szerint a szóban forgó rendeletnek korlátoznia kell(ene) az új technológia azon képességét, hogy miként hat az emberek tudatalattijára, azonban a kutató szerint a folyamatos módosítások felhígították az eredetileg elég határozottan megszabott tilalmat.
Kifejezetten szomorú képet készített a NASA marsi rovere a végső nyughelyén pihenő Ingenuity helikopterről.
A Microsoft már teszteli azt a funkciót, ami azonnal értesíti a Windows 11-ben a felhasználót, ha az androidos mobiljával új fotó készült. Nemcsak értesítésről van szó: rögvest használni is lehet az új fájlt a számítógépen.
Milyen készségekre van szüksége a most felnövő gyerekeknek, hogy megállják a helyüket a jövő munkaerőpiacán? Bár a kérdés elvontnak tűnhet, a válasz egyáltalán nem az: még a mesterséges intelligencia ismereténél is fontosabbak az érzelmi és társas készségek, ahogyan az önálló gondolkodás is. Többek közt ezt erősíti a Samsung és az EdisonKids közös kezdeményezése, a Megoldások a holnapért program – mondja Veres Rita, az Edisonplatform társalapítója.
A 25 éves fekete teknős, Filó végtagjai egy rutinműtét szövődményei után bénultak le. A 3D-nyomtatott protézisével viszont újra képes arra, hogy közlekedjen.