Készítsen saját keresőoldalt, Google alapokon
Aki kicsit unja a Google egyszerű külsejét, de az iGoogle használatát már túlzásnak tartja, annak emitt egy köztes...
Aki kicsit unja a Google egyszerű külsejét, de az iGoogle használatát már túlzásnak tartja, annak emitt egy köztes...
A PhotoJoy segítségével lenyűgöző kollázsokat készíthetünk fotóinkból, amelyeket azután felhasználhatunk a rendszer...
Bár csak fél aggyal él, meglepően teljes életet folytat egy amerikai nő, akiről a CNN amerikai hírtelevízió közölt riportot kedden. A nő azért vállalta a szereplést, hogy bátorítsa sorstársait.
Egy új fejlesztés lehetővé teszi, hogy néhány év múlva már saját konyhánkban termesszük a szükséges zöldségeket, sőt, akár egy saját halgazdaságunk is lehet a pult alján.
A tudomány nemzetközi, nincs kínai vagy amerikai különlegesség - vallja az 1994-ben Nobel-díjjal kitüntetett Oláh György professzor, akinek a nevéhez fűzödik az ólommentes benzin előállításának egyik leggazdaságosabb módszere. A professzor szerint a kiotói egyezmény nagy tévedése, hogy a széndioxid összegyűjtésében és eltárolásában keresik a klímavédelem megoldását.
A kommunikációs szakmában ma is általánosan elterjedt vélemény, hogy a bloggerek nem szeretik a reklámokat. Hiszen a blogok legfontosabb tulajdonsága a torzítatlan hitelesség, a bloggerek jelentős része pedig magasabban kvalifikált fiatal férfi, akik között igen magas a reklámkerülők aránya.
Kezdetben teremté Isten az eget és a földet, írja a Genezis. A Biblia azonban minden nyelvre pontatlanul lett lefordítva, véli Ellen van Wolde Ótestamentum-kutató, aki elemzéseit követően biztosan meri állítani: nem Isten teremtette a Földet - minderről a Telegraph számolt be bővebben.
2013-ig kerülnek Föld körüli pályára azok a mentőrobotok, amelyek reparálják az arra rászoruló műholdakat, illetve "temetőpályára" küldik a már működésképteleneket. A Német Űrügynökség (DLR) projektje egy tíz éven belül várható katasztrófát kíván megelőzni, írja a Guardian.
Az eddigi legmelegebb év nem tavaly vagy tavalyelőtt volt, hanem még 11 évvel ezelőtt, 1998-ban. Akkor viszont mi a helyzet a felmelegedés rémével?
A légkör védelméért, az atomfegyvermentes világért és a szegénység okozta betegségek ellen küzdő személyek kapják idén az alternatív Nobel-díjat.
Születése után azonnal menekülnie kellett a világ legkisebb dinoszauruszának, írja a New Scientist. Az apró állat lábnyomaira Dél-Koreában bukkantak 2008-ban.
Az email már nem király, vagyis az elektronikus levelezés korszakának bealkonyult, helyét a folyamatos kommunikáció jegyében átveszi a Twitter, a Facebook és a Google Wave szolgáltatás - írta a The Wall Street Journal amerikai üzleti napilap.
Windows rendszerek történetében a felhasználók eddig a Vistára panaszkodtak a legtöbbet: az XP-n stabilan és gyorsan...
Szerencsére van olyan megoldás a problémára, amelynek köszönhetően megtarthatjuk összegyűjtött ikonjainkat, viszont...
Szerencsére mára egyre több ingyenes segítséget kapunk a szótanuláshoz vagy szótárazáshoz.
A mesterséges megtermékenyítéssel fogant gyerekeknél gyakrabban jelentkeznek öröklődő betegségek, mint a természetes úton fogantaknál - derült ki egy izraeli kutatásból.
Annyi oxigén található a Jupiter egyik holdjának óceánjában, ami valószínűvé teszi: nem csupán mikroorganizmusok, hanem jóval komplexebb életformák is élhetnek a jég alatt - írja a Discovery.
Elinor Ostrom amerikai kutató az első nő, aki közgazdasági Nobel-díjat kapott. Az Indiana állambeli Bloomington egyetem kutatója az ugyancsak amerikai Oliver E. Williamsonnal megosztva kapta az elismerést a Svéd Királyi Akadémia hétfői bejelentése szerint.
Az LCROSS műhold két szondája múlt hét pénteken becsapódott a Holdba. A kameráknak azonban nagy nehézséget okozott a felverődő por rögzítése. Így egyelőre nincsenek kézzelfogható adatok arra nézve, hogy van-e víz a Holdon, s ha igen, mennyi.
Nem kell új tévét vennünk, ha HDTV-t szeretnénk otthonra, derül ki egy hatvan önkéntessel végzett holland kísérletből, a jobb minőségű tévét ugyanis kvázi ingyen is megszerezhetjük - írja a New Scientist.