Jönnek a virtuális emberek: van félnivalónk?
Egyelőre még csak Kínában lendült fel érezhetően a virtuális emberek iparága, azonban a kutatók már most figyelmeztetnek a globális elterjedés veszélyeire.
Egyelőre még csak Kínában lendült fel érezhetően a virtuális emberek iparága, azonban a kutatók már most figyelmeztetnek a globális elterjedés veszélyeire.
Az egykoron Magyarország területét is borító ősi tengerben különleges porcoshalak éltek, ezek maradványait vizsgálják. Tehéncápákat, tüskéscápákat, világítócápákat és kutyacápákat is találtak, melyek leszármazottai mai is megtalálhatók a tengerekben.
A kutatók szerint érdemes lenne többféle baktériumra letesztelni a betegeket, mielőtt megműtik őket.
Egy amerikai kutatás segíthet abban, hogy miket érdemes mindenképpen elkerülni egy következő randevúnál.
Akár az olyan betegségek, mint a Parkinson-kór, a skizofrénia, a krónikus fájdalom és az epilepszia neuronális alapjai is jobban érthetőek lesznek magyar kutatóknak köszönhetően.
A Sony Walkman-sorozatának legújabb tagja már nem kazettával működik, és elemet sem kell cserélni benne – és Android 12 fut rajta.
A tudósok reményei szerint a James Webb által nemrég lefotózott, a korai univerzumra hasonlító csillagrégió tanulmányozásával kiderülhet, hogyan alakultak ki az első égitestek az ősrobbanás után 2–3 milliárd évvel.
A Samsungtól kiszivárgott információk alapján 2024-ben három helyett már csak kéttagú lesz a Galaxy S-sorozat.
Még tavaly decemberben észleltek a The Guardiannél zsarolóvírusos támadást, amiben a szerkesztőség tagjainak személyes adatai lehetnek csak érintettek, az előfizetőké úgy tűnik, nem.
A kutatók szerint az LHS 475 b jelű exobolygó átmérője a Föld átmérőjének 99 százaléka, az viszont nem biztos, hogy légköre is van.
A modern technológia vívmányainak köszönhetően tudták a Pécsi Tudományegyetem hallgatói egy több mint százéves szövőszék hiányzó alkatrészeit pótolni, hogy a szerkezetet használatba lehessen venni.
A kutatók egy földi radarrendszer segítségével örökítették meg egy fényképen eddig soha nem látott részletességgel az Apollo 15 küldetésének leszállási helyét, valamint a Tycho-krátert.
Egy amerikai kislány olyan őskövületet talált, amihez a szakértő szerint egyszer van egy életben szerencséje az embernek: egy, már kihalt cápafaj, az Otodus megalodon egyik foga.
A Google-nél pánikolnak attól, hogy a ChatGPT nevű fejlesztés miatt összedől az internetes keresőre felhúzott üzleti modelljük. A keresőpiacon régóta kevés sikerrel próbálkozó Microsoft igyekszik lehetőségként tekinteni a fejleményekre.
A piacon egyre több érintőképernyős laptop jelenik meg, és pár éven belül az Apple is szakíthat régi hitvallásával.
Az automatizáció már itt van: robotok dolgoznak a kézikocsik helyett, szoftverek kezelik az adatokat a papírmappák helyett. A jövő raktárában intelligens gépek fogják elvégezni az alapvető munkafolyamatokat. Emellett ez az átalakulási folyamat segít majd megoldani a raktárak egyik legnagyobb problémáját is világszerte: az anyagáramlás biztosítását az egyre súlyosbodó globális munkaerőhiány ellenére.
Az Apple Watch véroxigénszint-mérő funkciója miatt került bajba az Apple, a Masimo nevű orvostechnológiai cég ugyanis azt állítja, megsértették egy szabadalmukat.
A PetBot Loona nevű robot 700 érzelmi reakcióra képes, ha pedig a tulajdonosa nincs odahaza, rajta keresztül lehet ellenőrizni, hogy minden rendben van-e a házban.
A kutatók mérése szerint egy X1.2-es erősségű napkitörés érte el nemrég a Földet, ami a rádióadásban is zavart okozott.
Kutatók egy kísérletben elektromos impulzusokat vezettek a tesztcsoport résztvevőinek agykérgébe, kiderült, működhet az elképzelésük, melyet a fóbiás és szorongó emberek gyógyítására alkalmaznának.