szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Számos részletre fény derült egy, az online társkeresőket érintő felmérésben, egyebek mellett arra is, hogy csak a felhasználók 42 százaléka hiszi azt, hogy hosszú távú partnerre lelhet egy ilyen szolgáltatás használatával.

Napjainkban rendkívül népszerűek a különböző online társkereső alkalmazások – az egyik legismertebb, úttörő applikáció az idén 10 éves Tinder, melynek neve már egybeforrt az online ismerkedéssel.

A Pew Kutatóközpont most készített egy felmérést az ilyen szolgáltatásokat használók körében, és kiderült: mindössze a válaszolók 42 százaléka vélekedik úgy, hogy az online társkeresők megkönnyítik egy hosszú távú partner megtalálását, míg 22 százalékuk szerint megnehezítik.

A 18 és 29 év közötti válaszadók kicsit másként vélekednek: közülük 35 százalék látja úgy, hogy megkönnyíti a hosszú távú partnert megtalálását egy ilyen szolgáltatás, míg 33 gondolja azt, hogy megnehezíti.

A most 10 éves Tinder tényleg húspiac, vagy elhozta a randidemokráciát?

Egy évtizede vették használatba a Tindert a társkeresők, és ennyi idő pont elég volt ahhoz, hogy lúzerek sportjából az egész világon elfogadottá tegye a randiapplikációkat. Az már más kérdés, hogy az alkalmazás ehhez milyen eszközöket használt. Társkereső párok, szociológusok és a viselkedéspszichológia segítségével jártunk utána a 10 éves Tinder-jelenségnek.

A felmérésben részt vevő férfiak 43 százaléka nyilatkozta azt, hogy alkalmi kapcsolatok keresésére használja az ilyen alkalmazásokat, míg 42 százalékuk keres partnert hosszú távra. A nők körében ez az arány 48 százalék a hosszú távú kapcsolatok mellett, míg 37 százalékuk keres kötöttségek nélküli kapcsolatot.

A felmérés talán megdöbbentőbb eredménye a CNBC összegzése szerint, hogy a nők 90, míg a férfiak 87 százaléka csalódott a társkeresőkön látottakban. A felnőtt felhasználók 55 százaléka érzi rosszul magát a kevés kapott üzenettől, főleg a férfiak. A túl sok üzenetre a nők 54, a férfiak 25 százaléka panaszkodott.

Kisfilmben veszi el a kedvünket az online ismerkedéstől a Nemzeti Kibervédelmi Intézet

Az intézet a túlzott bizalom veszélyeire hívja fel a figyelmet Valentin-nap alkalmából.

Végezetül, arra is fény derült, hogy milyen arányban hajlandóak a felhasználók pénzt adni az ilyen szolgáltatásokért: több mint egyharmaduk már fizetett ilyen alkalmazásért – inkább a férfiak és a 30 év felettiek, a fiatalabbak kevésbé.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!