Emberivé alakítanak egy sertésmájat a tudósok, már idén megkaphatja az első páciens
A Miromatrix nevű amerikai cég úgy igyekszik átalakítani a sertés máját, hogy azt emberinek érezze a szervezet, ha beültetik.
A Miromatrix nevű amerikai cég úgy igyekszik átalakítani a sertés máját, hogy azt emberinek érezze a szervezet, ha beültetik.
4–5000 éves csontok is voltak a spanyol házakban, mindez hivatalos dokumentációk nélkül, illegálisan.
Egy friss állatkísérlet rámutatott, hogy a nagy mennyiségű sófogyasztás növelheti a stresszhormon szintjét is.
A lengyel Adam Mickiewicz Egyetem kutatói több burgonyafélét is megvizsgáltak, a bennük lévő mérgező anyagokról pedig kiderült, hogy bizonyos dózisban valószínűleg gyógyszerként is lehetne őket alkalmazni.
Bill Nelson, a NASA igazgatója egy interjúban nemrég arról beszélt, hogy ha Kína küld hamarabb embert a Holdra, akkor azt is megakadályozhatja, hogy más országok űrhajósai is leszálljanak az égitesten.
Mindenképpen ajánlott frissíteni a Google Home hangszórók szoftverét, mivel egy olyan hibához érhető el javítás, amit kihasználva gyakorlatilag teljes irányítást lehet szerezni az eszköz fölött.
Már teszteli a Google azt a fejlesztést, aminek köszönhetően a YouTube-on a lejátszási sáv színe megváltozik.
Áremelést hajt végre az Apple az iPhone, iPad és MacBook-modellek esetében, többe kerül majd a korosodó telepek cseréje.
Egy amerikai kutatócsapat jelenleg az antarktiszi jégből vesz mintákat, hogy tanulmányozzák a 2–3 millió évvel ezelőtti klímaváltozást.
Egy most publikált kutatás szerint a kis, legfeljebb mérsékelt mértékű stressz jó hatással lehet a rövid távú memóriára, ezáltal a teljesítményre is. Azonban a magas stressz-szint még mindig káros és romboló hatású.
A NASA mérnökei által létrehozott Moxie nevű eszköz feladata, hogy a marsi légkörben található szén-dioxidból oxigént állítson elő. A jelek szerint a rendszer működőképes.
Nagy újítás jöhet a Samsung idei csúcsmobiljaiba, szakíthatnak a 128 gigabájtos alap háttértárral, helyette 256-ról indulhatnak a telefonok.
Amerikai és norvég kutatóknak sikerült egy olyan technológiát létrehozniuk, ami megalapozhatja a diagnosztikai eszközök új korát.
A Meta előszeretettel vásárol fel kisebb, csúcstechnológiákat fejlesztő vállalatokat, így történt ez 2014-ben az Oculus esetében is. Most egy újabb, okosszemüvegekkel foglalkozó vállalatot kebelez be a Luxexcel személyében.
A Brit Királyi Légierő Red Arrows bemutatóflottája 1965 óta létezik. Az évtized végére új, teljesen brit fejlesztésű repülőgépeket kaphatnak a pilótái.
Kevesebb mint két évvel azután, hogy az Apple felvásárolta a Dark Sky-t fejlesztő céget, végleg leállt az alkalmazás. A funkciók azonban nagyrészt továbbra is elérhetőek, csak más formában.
Már nem sc-ifi, de még nem is valóság a Földet fenyegető kisbolygók elhárítása. Ezt jelzi több 2022-es csillagászati hír, köztük egy becsapódás magyar előrejelzése.
A NASA hamarosan mélyebb elemzésbe kezd, hogy megtudja, miként viselkedett az Orion űrhajó a Föld–Hold–Föld-utazás során, és mire számíthatnak a jövőben az űrhajósok.
Egyes Pixel 7-tulajdonosok arról számoltak be, hogy a készülék kameráját fedő üveg magától eltört, aminek a javítása csak a teljes kamera cseréjével lehetséges. Ez azonban rendkívül drága, és arra sincs garancia, hogy egy másik, ugyanolyan modul nem fog szintén eltörni.
A kutatók szerint érdemes másfajta szemszögből is megközelíteni azt a kérdést, hogy milyen hatással lehet az exobolygókra egy vörös törpecsillag.