Alapból minden agyhalott donor lehet Svájcban
Népszavazást tartanak a kérdésről az országban.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
"Csak olvasd el a használati utasítást" - ez a fantázianeve annak a drónhajónak, amelyre visszaszállnak a SpaceX újrahasznosítható rakétafokozatai. A legújabb videó alapján az üzenet értő fülekre talált: elolvasták.
A Maxar műholdja a Kígyó-sziget környékét pásztázta, éppen, amikor az ukránok támadásba lendültek. Egy elsüllyedt orosz hadihajót is sikerült azonosítani.
Egy igen agyafúrt, összetett támadást lepleztek le a Kaspersky kutatói: a hackerek a Windows eseménynaplóit használták fel rosszindulatú kódjaik elrejtésére.
Egy nemzetközi kutatócsoport egy agyi ritmus, a gamma oszcilláció újabb funkcióját fedezte fel a neurális kódolásban. Ez elsőre viszonylag száraz információnak hangzik, de úgy talán izgalmasabb, ha hozzátesszük, hogy sikerült bizonyítaniuk, hogy agyunk idegsejtjei erre a ritmusra hangolódva kódolják a teret és navigálnak minket. Ez megerősíti azt a feltevést, miszerint a gyors ritmus a szükséges előfeltétele minden magasabb rendű agyi funkciónak.
Új mágneses meghajtó, 3D fogkövetés, halkabb működés és színes kijelző. Ezt tudja papíron a legfrissebb okosfogkefe, de milyen a gyakorlatban?
Jobb minőségű búza előállításának új módjáról számolt be egy ausztrál tudósok által vezetett nemzetközi tanulmány.
Jól gondolta a Unihertz nevű vállalat, hogy nagy volna az érdeklődés egy olyan telefon után, amelyre visszatér a fizikai billentyűzet.
A 10 éves gyerek tavaly vett részt és vesztette életét a „filmszakadásnak” vagy „fuldoklásnak” is nevezett kihívásban.
Úgy tűnik, II. Erzsébet brit királynő szereti a Samsung termékeit, legalábbis erről árulkodik az a királyi engedély, amelynek immár tíz éve a birtokosa a dél-koreai nagyvállalat.
Egy ausztrál gyermekkórház kutatói által közzétett tanulmány szerint egy bizonyos enzim alacsony aktivitása miatt következnek be a sajnálatos halálesetek.
Hatvani László matematikus akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem emeritus professzora kapta a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) szegedi bizottságának idei Pro Scientia életműdíját, az elismerést csütörtökön adták át.
Némi probléma adódott újabban az Apple kis nyomkövető eszközével: akkor is kapnak riasztást a felhasználók, amikor szó sincs illetéktelen követésről. Itt az idő, hogy lépjen az Apple az ügyben.
Egy újabb eset bizonyítja, hogy valóban hasznos eszköz lehetnek a nyomkövető kütyük. Az pedig, hogy a „rosszfiúk” nem ismerték ezt a modern technológiát, mindenképp az áldozat malmára hajtotta a vizet.
A szúnyogok elleni minél hatékonyabb biológiai védekezést szolgálja az az együttműködést, amely a Pécsen működő Virológiai Nemzeti Laboratórium (VNL) és egy biológiai alapú kártevőmentesítést végző, innovatív megoldásokat alkalmazó spanyol cég magyarországi leányvállalata között jött létre – közölte a Pécsi Tudományegyetem (PTE).
Elértük a zsarolóvírusok evolúciójának csúcsát, ahol a támadók egyre magasabb váltságdíj-kifizetés iránti mohósága szembesül a kiberbiztonsági piac szigorodásával – közölte a Sophos kiberbiztonsági cég, amely globális kutatásában felmérte a támadások utáni helyreállítási költségeket, a támadások hatását a vállalatra, valamint a kiberbiztosítások elterjedtségét és a biztosítók által fizetett összegek mértékét.
Az őszi megjelenésre tervezett FIFA 23 lesz az utolsó Electronic Arts által kiadott focijáték, mivel a katari világbajnokság után elválnak egymástól a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség és az EA útjai. Mindkét óriás saját játékban gondolkodik, így hosszú évek óta először lehet valódi verseny a fociszimulátorok piacán.
Mintha láva izzott vagy Dante pokla elevenedett volna meg a kelet-kínai Csousan egén.
Miközben gyülekeznek a sötét felhők a Netflix feletti égbolton, vetélytársánál, a Disney+-nál napsugarasabb a kép, a szolgáltató azonban mégsem elégedett, olyannyira nem, hogy hirdetések bevezetésén gondolkozik.