Tetszett a cikk?

Fél város boncolgatja, mit keresett Veres János (negyed profilban) és Dobolyi Alexandra a Távol-Keleten? Egyelőre nem megnyugtatóak az érintettek magyarázatai.

Miért nem tudom megszeretni Veres Jánost? Ezen töröm a fejem 2005 óta, amikor berobbant az Új Barázda téesz egykori főkönyvelője a nagypolitikába, pontosabban a legnagyobb politikába. Nem tudtam megszeretni például akkor, amikor pénzügyminiszter lett pár évre, és 2005-ös kinevezésekor azt ígérte, 2008-ra teljesítjük az euró bevezetésének feltételeit. Persze ebből azóta semmi sem lett, a költségvetési hiány viszont megugrott, az államadósság csillagászati magasságokba emelkedett, és végül Verest elsodorta a kormány- és a gazdasági válság. És még ettől sem szerettem meg őt.

A hírekből azonban továbbra sem tűnt el a szocialista politikus. Előbb rohant nyelvvizsgázni, de mire letette az angol középfokút, Bajnai Gordon már kinevezte az új EU-biztost a Londonban dolgozó, visszafogottabb Andor László személyében. Andornak a rokonai legalább nem járnak a nyírbátori strandra, korábbi üzlettársai nem húzzák meg magukat elmegyógyintézetben, ha keresik őket a hatóságok, és ismerősei nem beszélnek haveri kutyákról, ha a Hír tévé riportereit ellenőriztetnék rendőrökkel. Még ettől sem szerettem meg őt.

 

Dobolyi Alexandra
Végel Dániel

Így Veres János átmenetileg maradt a kádertemetőben. Időközben alelnöknek jelölték a londoni EBRD bankhoz (fájdalomdíjként) és a "keleti kapcsolatokért kormánybiztosként" tengeti napjait a Miniszterelnöki Hivatalban (MeH). Beosztottja, titkárságvezetője pedig nem más, mint Dobolyi Alexandra, akiről a hvg.hu már több cikket is írt, de legfőképpen mesés élete és fantasztikus kijelentései miatt került be eddig a hírekbe. 

Ezek után jött el a pillanat, amikor Veres János megvillantotta emberi arcát. Pontosabban nem ő, mert éppen elfordult, amikor lekapta egy fotós Makaón, az egykori portugál gyarmaton, a mai dél-kínai kaszinóvárosban. Verest csak "negyedprofilból" láthatjuk a Blikk pénteki címlapján, viszont Dobolyi Alexandrát jól kivehetjük a képen, aki az MSZP-nek volt európai parlamenti képviselője. Veres közben megpróbálta tagadni, hogy Makaón jártak volna, és ezt igazán meggyőzően tette a bulvárlapban: "Ha a MeH hivatalos utazási listáján nem szerepel, akkor azt jelenti, hogy nem voltam külföldön."

Kár, hogy feleségét, Veresné Szabó Évát nem kérdezték meg, hogy hol járhatott János, és az is sajnálatos, hogy Dobolyi Alexandra valószínűleg nem tudta, mit nyilatkozott főnöke. Dobolyi ugyanis azt mondta a Blikknek, hivatalos úton jártak Kínában, Makaó visszacsatolásának tízéves évfordulójára hívták őket egy kongresszusra. Ő speciel az Európai Szocialista Pártot, míg főnöke az MSZP-t képviselte. Kár, hogy egyik pártnál se tudtak igazán útjukról.

Mindezek után csak annyit mondhatok: a keleti kapcsolatokra tényleg jobban kell figyelni, onnan fúj a szél (ezt Orbán Viktortól is tudhatjuk). És szeressük meg már végre Veres Jánost!

MÍSZ

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!