Illúziók nélkül
Válasz Tamás Gáspár Miklósnak.
Tegnap volt kereken huszonöt éve annak, hogy aláírták a maastrichti szerződést. Érdemes előítéletek nélkül végignézni, hogy hova jutott ez a közösség.
Van esély az olimpiarendezésre, és egy mindent maga alá gyűrni akaró rendszer bolond lesz kihagyni egy ekkora figyelemelterelő előadás esélyét. Vélemény.
D. Horváth Gábor kissé tudathasadásos írással emlékezett meg a két évvel ezelőtti G-napról, ami „tektonikus változásokat” hozott lapjánál, a Magyar Nemzetnél is. A főszerkesztő Betlen Jánost idézve értekezett Simicska Lajos állítólagos megvesztegethetetlenségéről, és tolmácsolta a lapnál maradók álláspontját, amely szerint nem a tulajdonosuk, hanem a Fidesz fordult elfogadhatatlan irányba.
Az ember megkérdezi magától: ha Gyurcsány képviselő úr és Gréczy szóvivő úr pártja már ellenzékben is hadat üzen a magyar értelmiségnek, ugyan mit várhatunk tőle, ha véletlenül mégis hatalomra kerül?
Fájdalom, az országházi patkóban a cigányság sorsa iránti érdektelenség talán az egyetlen tartós és következetes konszenzus.
Az öleb és az öleb gazdája is úgy látja a világot, hogy trendforduló van, szemünk láttára oszlik köddé a Nyugat vezető szerepe. Tévednek. Vélemény.
A 21. században már magától értetődő, hogy a jó politikai kommunikáció egyszerű és mindenki számára érthető. Ugyanakkor az, hogy az egyszerűsítés és ismétlés elkerülhetetlen, nem jelenti, hogy a hatékony politikai üzenet szükségszerűen hazug és ostoba is.
A második világháború két legsúlyosabb következménye Európa kettészakadása és az Eurovíziós Dalfesztivál létrejötte volt. A Dallal sikerült alulmúlni a kereskedelmi tévéket.
Felemeli buksi fejét és a szemedbe néz a politikus, te meg elszégyelled magad - a vagyonnyilatkozatok nyilvánosságra hozásakor lehull a lepel, és rájössz, a sokat szidott és ostorozott képviselő vagy kormánytag minden elismerést megérdemel, hogy ilyen mostoha körülmények között is téged szolgál, neked dolgozik. Nézz magadba, olvasó!
Ez a rendszer a robbanás felé tart, és nem tudjuk, mikor és kit hogyan talál meg. Orbánnak mennie kell.
Olaszul mondjuk nem tudok, de ha egy műsorvezető-DJ nálunk konzul lehet, akkor bármi megtörténhet.
Ilyen horderejű, az egész társadalmat és több generációt is befolyásoló döntés esetén a népszavazás követelése elvitathatatlan demokratikus joga a magyar embereknek. Vélemény.
Különben is kit érdekel, hogy mi Szijjártó véleménye Martin Schulzról?
Nem elég, hogy az Alexandra-hálózat összeroppanása nehéz helyzetbe sodorta az egész magyar könyvpiacot, még L. Simon László is segíteni akar. Az események inspirálták a neves irodalomtörténészt „kis iparági vigaszmeséjének” megírására.