Merénylet készül a megválasztott grúz elnök ellen?

A belügyminisztérium információi szerint "bizonyos erők" terrorakciókat készíthetnek elő Mihail Szaakasvili ellen, ezért a maximális szintre emelték a biztonsági intézkedéseket.

  • unknown unknown
Merénylet készül a megválasztott grúz elnök ellen?
Merénylet készülhet a megválasztott grúz államfő ellen – jelentette be a grúz belügyminiszter, s példaként elmondta: az államfő leendő szállása előtt egy nagy fenyőfán kialakított lest találtak a rendőrök. Grúziában ezt követően a maximális szintre emelték a biztonsági intézkedéseket az új államfő beiktatásáig hátralévő időben. Mihail Szaakasvilit, aki elsöprő fölénnyel nyerte meg a január 4-én rendezett elnökválasztást, a tervek szerint január 25-én iktatják be hivatalába.



Eközben szerdán a grúz parlament törvényt hozott az ország új nemzeti lobogójáról. Az 1990-ben elfogadott háromszínű - fekete-fehér-somvörös - zászló helyett Grúzia új nemzeti lobogója az a zászló lesz, amelyet az Eudard Sevardnadze elnököt megbuktató ellenzéki erők használtak. Ezen fehér alapon öt pravoszláv kereszt látható - egy nagyobb a zászló közepén, négy kisebb a pedig a lobogó négy sarkában. (MTI)
A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.