Elfogták a párizsi túszejtőt, senki sem sérült meg
Véget ért kedden a túszejtés Párizsban, a rendőrök előállították a túszejtőt, az akcióban senki nem sérült meg - közölte a prefektúra.
Véget ért kedden a túszejtés Párizsban, a rendőrök előállították a túszejtőt, az akcióban senki nem sérült meg - közölte a prefektúra.
Az egész világ ünnepli most a koreai-amerikai megállapodást, de az már most látszik, nagyon az út elején járnak a "tartós béke" megteremtésében. Az egyik legfontosabb kérdés, milyen biztonsági biztosítékokkal lenne elégedett Kim Dzson Un a nukleáris leszerelésért cserébe, hiszen atomfegyvere országa biztonsága mellett saját politikai rendszerének érinthetetlenségét is biztosítja. Még az is lehet, hogy a phenjani vezér átverte Trumpot – de akár országa sorsfordulója is lehet a mai nap.
Közel hat évre börtönbe vonul Inaki Urdangarin, a spanyol király sógora, miután a legfelső bíróság is bűnösnek találta őt közpénzek elsikkasztásában.
Intenzív órákat töltött együtt az amerikai elnök és az észak-koreai vezető.
Az amerikai elnök és az észak-koreai vezető elkötelezte magát a békefolyamat mellett.
Olaszország és Málta is megtiltotta, hogy a menekültekkel teli mentőhajó kikössön náluk, Spanyolország és Korzika viszont jelezte, hogy fogadná a hajót. A menekülteket végül Spanyolországba szállítják, olasz segítséggel.
Jeff Sessions igazságügyi miniszter közölte ezt, miután személyesen járt közben egy El Salvador-i nő menedékjogának megtagadása érdekében.
Elképzelhetetlennek tűnt, hogy valaha lesz ilyesmi. Aztán nem Clintonnak és nem Obamának sikerült, hanem Donald Trumpnak.
Pár hónapja még atomtöltetekkel megvívott háborújuktól tartott a világ, most azonban – jóformán előkészítés nélkül – tárgyalóasztalhoz ült Szingapúrban az amerikai és az észak-koreai elnök. A nagy kérdés: ki kerül ki ebből győztesen? Ha minden rosszul sül el, akkor csak Kim Dzsong Un, mert elérte, hogy tárgyalópartnernek tekintsék. Ha viszont képes lesz szót érteni a Föld két, talán legszeszélyesebb vezetője, akkor akár az egész világ, de a Távol-Kelet térsége mindenképpen nyertes lehet: enyhülhet a feszültség, és talán még egy atommentes övezet is összejöhet. Kövesse az eseményeket a percről percre a hvg.hu-val.
A 25 éves svéd férfit 2016 áprilisában vették őrizetbe Brüsszelben, azóta egy belgiumi börtönben raboskodott.
A fenyegetések azt követően terjedtek el, hogy Kurz bejelentette: több mecsetet is bezárnak Ausztriában.
Viersen egyik parkjában támadták meg a lányt, néhány órával később egy 25 éves férfi önként jelentkezett a rendőrségen. Az indítékról egyelőre nincs hír.
Donald Trump alig készült a keddi szingapúri csúcsra, amelyet az egykor „a halál utáni szigetnek” nevezett Sentosán tartanak. Az amerikai elnök tárgyalópartnere, Kim Dzsong Un nem akarta kifizetni a számlát, végül a helyiek állják a költségeket. A találkozó részleteiről szól írásunk, meg arról, hogy miért is szereti Kim a svájci sajtokat.
Közelebb kerülhet az 1950-ben hároméves háborúba torkollott koreai válság megoldása, ha Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető szingapúri találkozóján a felek megállapodnak a két Korea közötti békeszerződés feltételeiről, s megkezdik a térség atomfegyvermentessé tételét. Az esélyek nem egyértelműek, kronológiánkból is kiderül, hogy meglehetősen cikcakkos út vezetett az első olyan találkozóhoz, amelyen hivatalban lévő amerikai elnök találkozik a hatalmon lévő észak-koreai diktátorral. A Trump kirohanásai miatt gyakorlatilag botrányba fulladt hét végi G7-csúcs után különösen érdekes lesz megfigyelni, visszafogja-e magát az ázsiaiakkal állítólag udvariasabban viselkedő amerikai elnök.
Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető keddi szingapúri találkozója előtt az észak-koreai diktátor van kedvezőbb helyzetben, ő ugyanis már részben elérte azt, amit akart: hajlandó vele közvetlenül szóba állni a világ legnagyobb hatalmának az első embere. Trump viszont sokat kockáztat, ha ugyanis a történelmi találkozó rosszul sül el, úgy tűnhet a világnak, hogy a távol-keleti kommunista diktatúra felültette az amerikai elnököt. Ami után persze azonnal előtérbe kerülnek Trump tanácsadói, akik közül sokan már most meghúznák a ravaszt.
A Fehér Ház szerint jól halad a keddi szingapúri csúcs előkészítése. Az amerikai elnök a tárgyalások után sajtótájékoztatót tart, majd helyi idő szerint kedd este már vissza is indul Washingtonba.
Korábban sem Máltán, sem Olaszországban nem engedték partra szállni a tengerből kimentett embereket.
920 ezer ember kényszerült elhagyni az otthonát, és további 2,5 millióan nem tudnak hova menni.
Egy 629 menekültet szállító hajó a Földközi-tengeren vesztegel, mert Matteo Salvini, az új olasz kormány belügyminisztere nem engedélyezte a jármű kikötését.