Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Még dühösebben folytatja kampányát Donald Trump, miután egy New York-i esküdtszék bűnösnek találta, ami nem tüntette el az esélyét az elnökválasztás megnyerésére.
Több lap is az orosz beavatkozás és a szélsőjobboldali előretörés veszélyeire figyelmeztet. Féltik az EU szabadságát, amelyet kívülről és belülről is fenyegetnek. Több német lap aggasztónak tartja, hogy Ursula von der Leyen újrázni készülő bizottsági elnök a szélsőjobb fele kacsintgat. Vizsgázik az egység, mert ha megerősödik a szélsőjobb, akkor előtérbe kerülnének az olyan, Trump-barát vezetők, mint Orbán Viktor - fejti ki a New York Times brüsszeli tudósítója.
A magyar kormány egyre jobban eltávolodik az EU-tól. A nemzeti-konzervatív Orbán Viktor ily módon veszélybe sodorja a jólétet saját országában, amely egykor a térség éltanulójának számított, írja Michaela Seiser, aki a Frankfurter Allgemeine Zeitung közép-európai tudósítója.
Azt állította, hogy az orosz harcászati atomfegyverek háromszor-négyszer erősebbek, mint azok a bombák, amelyeket az amerikaiak a második világháborúban Hirosimában és Nagaszakiban bevetettek.
Sorozatunk rendhagyó részében a normandiai partraszállás 80. évfordulójára való tekintettel kilépünk a magyar történelem keretei közül és a második világháború legendás német hadvezérét mutatjuk be. Ki volt Erwin Rommel? Zseniális hadvezér vagy „csupán” a második világháború legjobb hadosztályparancsnoka? Német mintakatona vagy náciellenes összeesküvő, esetleg ezek egyike sem, hanem csak törtető karrierista? Alábbi írásunkban egyebek között ezeket a kérdéseket is körbejárjuk.
Fontos részleteket kikerülő béketervet jelentett be Joe Biden amerikai elnök a gázai háború lezárására. A tartós tűzszünetet akadályozzák a feloldhatatlannak tűnő ellentétek és a politikai érdekek.
Jens Stoltenberg szerint az önvédelem joga magában foglalja azt is, hogy a megtámadott ország az agresszor területén lévő katonai célpontok ellen intézzen támadást.
Az ukránok mostantól orosz területre irányuló csapásokra is használhatják a Nyugattól kapott fegyvereiket. Ez újabb vörös vonal átlépését jelenti, s nem tudni, még hány ilyen van, mielőtt Moszkva a veszélyes eszkaláció mellett döntene.
Egy olyan rendszerben, mint a NER, könnyű kiiktatni a nemszeretem témákat, illetve a kritikus civil csoportokat – egyszerűen nem vesznek tudomást róluk, olvasható az osztrák lap budapesti tudósításában.
Az EU diktál a kormányoknak – szól az unalomig csépelt orbáni frázis az uniós jogalkotás és a nemzeti kormányok törvényhozói munkája kapcsolatáról. Az európai választások előtt érdemes tisztázni, ki miről hogyan dönt a brüsszeli bürokráciában.
Sem a hatalmon lévő konzervatívok, sem pedig az ellenzéki Munkáspárt, amelynek jó esélye van a júliusi választás megnyerésére, nem írta bele a programjába, hogy adóemeléseket tervez, de a költségvetés állapota miatt ez minden bizonnyal elkerülhetetlen lesz – figyelmeztet a Bloomberg.
"Magyarország Kína szálláscsinálója Európában" – írja a Spiegel. A CEU új bécsi épületegyütteséről ad hírt a Bloomberg. A Washington Post szerzője szerint "újabb bizonyíték támasztja alá, hogy mennyire katasztrofálisan ostoba Vlagyimir Putyin". Az európai politikai folyamatokat tárgyalja a New York Times, a Wall Street Journal és a Washington Post. A Die Zeit főszerkesztője szerint az európai jobboldal kettős mércét alkalmaz. Négy hónapra börtönbe kell mennie Steve Bannonnak, Trump korábbi politikai tanácsadójának, írja a Reuters. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Már nemcsak az zene Vlagyimir Putyin füleinek, amit Orbán Viktor mond, de az is, hogy Robert Fico szlovák kormányfővel közösen játszik az orosz kottából.