Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
"Magyarország Kína szálláscsinálója Európában" – írja a Spiegel. A CEU új bécsi épületegyütteséről ad hírt a Bloomberg. A Washington Post szerzője szerint "újabb bizonyíték támasztja alá, hogy mennyire katasztrofálisan ostoba Vlagyimir Putyin". Az európai politikai folyamatokat tárgyalja a New York Times, a Wall Street Journal és a Washington Post. A Die Zeit főszerkesztője szerint az európai jobboldal kettős mércét alkalmaz. Négy hónapra börtönbe kell mennie Steve Bannonnak, Trump korábbi politikai tanácsadójának, írja a Reuters. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Hagari szerint az áldozatok részt vettek a Gázai övezetben folytatott harcokban, és egy részük az Izrael elleni október 7-i súlyos terrortámadásban is.
Vladimir Putyin orosz elnök bejelentette, Moszkva fontolóra veszi, hogy nagy hatótávolságú fegyvereket szállítson a világ azon részeibe, ahonnan az orosz eszközökkel érzékeny csapást lehet mérni az Ukrajnát katonai felszerelésekkel ellátó nyugati államokra. Mindezt azon a szentpétervári gazdasági konferencián közölte, ahol egyetlen magas rangú nyugati politikusként Szijjártó Péter magyar külügyminiszter volt jelen.
Párhuzamos valóságot teremtett az olvasóknak a cenzúravezérelt magyar sajtó. Most azt idézzük fel, ahogyan 80 éve, a D-nap idején írtak a „felmorzsoló”, „hősiesen helytálló” és „dinamitmeteort” is bevető németekről, valamint a „csaknem megsemmisülő” szövetségesekről.
Oroszország évek óta támadja különféle eszközökkel a nyugati országokat. A hibrid háború az utóbbi hónapokban felpörgött, Moszkva és szövetségesei mindent bedobnak az EP-választás előtt, hogy zavart keltsenek, és nekik tetsző változásokat érjenek el.
Arra a kérdésre, hogy mi különbözteti meg a többi ellenzéki politikustól, Magyar Péter válasza az, hogy a többiek a rendszer részei, írja a lap tudósítása.
A kormányzó indiai a Dzsanata Párt nem lesz kizárólagos hatalmi központ a következő öt évben, írja a Washington Post. Indul az európai parlamenti választás: a nagy folyamatokat elemzi az EUobserver és Cas Mudde a Guardianben. Ami Ukrajna támogatását illeti, nem sok jót ígér, amit Trump egyik korábbi biztonsági tanácsadója mondott, jelzi a Die Welt. Trump esetleges visszatérésének jelentését és hatásait tárgyalja a Financial Times. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A szlovák miniszterelnök elmondta, hogy megbocsát merénylőjének, az ellene elkövetett támadás szerinte nem egy őrült ember magánakciója volt. Az ellenzéket, a médiát, a civileket és Soros Györgyöt hibáztatta a közbeszéd eldurvulásáért, amelyet szerinte a NATO, az EU és a nyugati demokráciák is támogatnak, azért, mert kormánya nem ért egyet Ukrajna katonai támogatásával.
Sok magyarnak elege van a kormányfőből, akinek pártja évek óta most először jelentős veszteségeket szenvedhet az urnáknál. Épp ezért azonban a politikus úgy állítja be az EP-választást, hogy ott a háború vagy a béke a tét.
Már nemcsak az zene Vlagyimir Putyin füleinek, amit Orbán Viktor mond, de az is, hogy Robert Fico szlovák kormányfővel közösen játszik az orosz kottából.