Ezzel bizonytalanná vált a civil szervezetek tagjairól, szakszervezeti vezetőkről, a gazdasági élet szereplőiről, képviselőkről és egyéb közéleti személyiségekről összegyűjtött információkat tartalmazó, Edvige névre hallgató franciaországi rendőrségi adatbázis sorsa.
A kormányrendelettel július 1-én létrehozott és a politikai rendőrségnek tekintett Közrendészeti Központi Igazgatóság hatáskörébe tartozó, Edvige nevű adatbázis a legapróbb részletekig (a lakcím, telefonszám, email-cím és fizikai leírás mellett a vagyoni helyzetről, egészségi állapotról vagy szexuális beállítódásról is) információkat tartalmazhat bármelyik 13 év feletti állampolgárról.
A társadalmi tiltakozás nyomán azonban az elnöki hivatal kedden este bejelentette: közéleti személyekről nem lesz adatgyűjtés, valamint a megfigyelt szexuális szokásairól és egészségi állapotáról sem készülhet feljegyzés. A belügyminiszter pedig a legnézettebb tévéhíradó vendégeként ígértet tett: az adatgyűjtés továbbra is 13 éves kortól lesz lehetséges, ha az érintett kiskorú a közrendet megzavaró tevékenységet követett el, de amennyiben a nagykorúvá válásáig nem történik további szabálysértés, a kartotékot megsemmisíti a rendőrség.
A titkosszolgálati adatbázisról szóló rendelet visszavonását követelő petíciót eddig közel 150 ezren írták alá, akik október 16-ra, Edvige, azaz Hedvig napjára tiltakozó nagygyűlést is hirdettek. Közleményük szerint a rendelet visszavonása elengedhetetlen lenne egy parlamenti vita előtt.
Hasonlóan vélekednek ellenzéki vezetők is: Francois Hollande, a Szocialista Párt főtitkára és Francois Bayrou, a centrista Modem elnöke egyaránt a rendelet visszavonására szólították fel a kormányt, és parlamenti vitát kívánnak a kérdésről kezdeményezni, amelyet a Nemzetgyűlés kormánypárti elnöke is támogat. Bernard Accroyer egyenesen azt állította: az "ügyet rosszul vitte a kormány", "itt az idő, hogy a Nemzetgyűlés vegye kézbe a dolgokat".
A kormánypárti politikusok közül elsőként a múlt hétvégén Hervé Morin védelmi miniszter vetette fel nyilvánosan, hogy az adatbázis "különös műfajkeveredést" eredményezne. A sajtó, köztük a kormányhoz közel álló Le Figaro is kritikával illette a kezdeményezést: "Edvige megalapozottsága nem egyértelmű". A konzervatív lap szerint az állampolgárok egyéni szabadságai "csak bizonyos körülmények között, teljesen átlátható és nem önkényes módon" áldozhatóak fel. Tucatnyi civil szervezet beadványa nyomán az Államtanács decemberben vizsgálja meg a rendelet eltörlésére vonatkozó kérelmet.