A csütörtöki moszkvai lapok a minisztérium szóvivőjét idézve azt írták: Sztorcsaknak nem csak tisztsége nem változott, hanem várta dolgozószobája és titkára is, ez elvi kérdés volt a főhatóság számára. Sztorcsak a hírek szerint kedd esti szabadulása után szerdán már bement dolgozni - addigra levágatta hosszúra növesztett, megőszült haját -, s a minisztérium dolgozói virágtengerrel fogadták. Egyelőre nem jár be mindennap, de otthon dolgozik, s közben tanulmányozza a 78 kötetes vádiratot.
Sztorcsakot tavaly november közepén vették őrizetbe azzal a váddal, hogy megkísérelt eltulajdonítani a költségvetésből 43 millió dollárt. Az ügyészség mellett egy éve működő nyomozati bizottság újabb eljárást is indított ellene Oroszország Kuvaittal szembeni adóssága kapcsán, de ezt az ügyet az ügyészség megszüntette. Sztorcsak azt mondja, távolléte legalább 100 millió dollárba került az országnak.
Kudrin miniszter az első perctől kezdve határozottan kiállt az orosz állam külső-belső adósságaival és kintlévőségeivel foglalkozó helyettese mellett, s hangsúlyozta: nem követett el visszaélést, amikor hozzá akart juttatni egy céget több tízmillió dollárhoz, amellyel annak az orosz állam tíz éve tartozott.
A hírek szerint Putyin egy a klánoktól független szakértővel még decemberben megvizsgáltatta az ügyet, s az is arra jutott, hogy Sztorcsak jogszerűen járt el, de Alekszandr Basztrikinnak - akit Putyin régi ismerősként helyezett a nyomozati bizottság élére - sikerült meggyőzni az elnököt, hogy lesz bizonyíték a vádakra.
Alekszandr Hinstejn, a duma képviselője, aki kitartó háborút folytat a botrányos ügyeket halmozó nyomozati bizottság ellen, a Moszkovszkij Komszomolec című lapban azt írta: Sztorcsak ügye alighanem a moszkvai politikai klánok közötti háborúságok egyik leglátványosabb illusztrációjaként kerül a történelembe. Akkor vették őrizetbe, amikor Kudrint még kormányfőjelöltként jegyezték, s ezért "ki akarták lőni" őt a Vlagyimir Putyin akkori elnök környezetében lévő szilovikok - a fegyveres testületek és titkosszolgálatok képviselői -, s csak azért szabadult, mert nem találtak ellene semmi bizonyítékot. No meg tán azért is, mert a gazdasági válság kezelésében sok jópontot szerzett Kudrin, aki Sztorcsak ügyét folyamatosan napirenden tartotta a Kremlben és Putyinnál - írta Hinstejn.
Virágtenger várta a fogdáról kiengedett orosz miniszterhelyettest
Változatlanul pénzügyminiszter-helyettes Szergej Sztorcsak, aki közel egy év után kedden szabadult a vizsgálati fogságból, ahová általános vélekedés szerint azért került, mert bizonyos politikai klánok így akarták félreállítani Szergej Kudrin liberális pénzügyminisztert.

Nem látta Gulyás Gergely az Orbán oldalára feltöltött manipulált videót
Gulyás Gergely: Orbán Viktor lesz a miniszterelnök-jelölt 2026-ban
Reagált Gulyás Gergely arra, hogy van-e visszaút Varga Juditnak a politikába
Végleg hazarendelték a budapesti lengyel nagykövetet
Pártelnök fürdőgatyában: Magyar Péter vízre szállva kezdte meg újabb országjárását
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Önazonossági törvény: megvan az első település, amely rendeletet hozott
Dobszay János: Mindenkinek a maga keresztje?
Nyár végéig működni tudnak a közszolgáltatások Budapesten, az OTP elfogadta a Közgyűlés szerződésmódosítását
Vitézy Dávid szerint a kormány végkiárusítást tart Budapesten
Orbán szerint Brüsszel tönkreteszi a magyar mezőgazdaságot, így radikális ellenállást javasol
Afganisztán egy groteszk túszejtős reklámmal hirdeti magát a turistáknak
Exkluzív Reuters-jelentés: Putyint nem érdekli Trump, újabb részeket akar kihasítani Ukrajnából
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.