Súlyos börtönbüntetések mianmari ellenzékieknek

Súlyos börtönbüntetéseket szabtak ki azoknak a mianmari ellenzékieknek, akiket a tavalyi junta-ellenes megmozdulásokban való részvétel miatt ítéltek el.

  • MTI MTI
Súlyos börtönbüntetések mianmari ellenzékieknek

Mint a Nobel-békedíjas Aung Szan Szú Kji vezette Nemzeti Liga a Demokráciáért ellenzéki párt szóvivője bejelentette, a párt 14 tagja kapott 4-től 10 évig terjedő börtönt. A legújabb elítéltek között van kilenc buddhista szerzetes is, akikre 6 és fél évtől 8 évig terjedő börtönt szabtak ki.

Az ítéletek két nappal azután váltak ismertté, hogy 30 ember ítéltek el drákói szigorral a tavaly augusztusi demokratikus megmozdulásokban való részvételükért. A nyilvánosság kizárásával lezajlott bírósági eljáráson  12-től 65 évig terjedő szabadságvesztésre ítélték egy ellenzéki csoport 23 tagját. A súlyos büntetéseket elítélte az ENSZ, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia is. Az ENSZ mianmari irodája közleményében tudatta, hogy Ban Ki Mun főtitkárt mélyen aggasztják a közelmúltbeli súlyos börtönbüntetésekről érkező jelentések. Az ENSZ felszólította az országot irányító juntát: engedje szabadon a politikai elítélteket, és engedélyezze, hogy minden polgár szabadon vállalhasson részt az ország politikai jövőjének építésében.

Nemzetközi emberi jogi szervezetek szerint Mianmarban jelenleg több mint 2100 embert tartanak fogva politikai meggyőződésük miatt.

 

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.