Landolt a Csendes-óceánban Kapu Tiborék űrhajója, kezdődik a legénység kiemelése – élő videó
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Szerbia nem mond le és nem is mondhat le európai jövőjéről, mert minden más megoldás súlyos következményekkel járna - jelentette ki az ország népéhez intézett beszédében pénteken délután Belgrádban Borisz Tadics, Szerbia államfője, azt követően, hogy Brüsszelben a jövő év márciusáig halasztották el a Szerbiának szóló tagjelölti státus megadását.
"Függetlenül attól, hogy Európa súlyos gondokkal találta magát szemben, mi Európához tartozunk. Meggyőződésem, hogy a tagjelölti státust a következő alkalommal megkapjuk" - fogalmazott Tadics elnök. A szerb elnök nyomatékosan hangsúlyozta, hogy Szerbia sem közvetve, sem közvetlenül nem fogja elismerni Koszovót.
Borisz Tadics kiemelte: Brüsszel döntése nem ingatta meg meggyőződésében. "Továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy Szerbia útja az Európai Unióba vezet, és erről az útról sohasem fogok lemondani. Mi Európához tartozunk, Szerbia - kulturális, gazdasági, politikai, biztonsági és minden egyéb tekintetben - Európához tartozik" - fogalmazott a szerb elnök.
Az Európai Unió vezetői pénteki brüsszeli ülésükön úgy határoztak, hogy legközelebb február 12-én értékelik, milyen haladást sikerült elérnie Belgrádnak a Pristinával folytatott tárgyalásokon, s milyen mértékben valósultak meg az eddigi megállapodások.
Sajtótájékoztatóján a szerb elnök elmondta, hogy egyértelmű feltételt szabtak Szerbia tagjelölti státusának megadásához Brüsszelben. Ez a feltétel úgy szól, hogy Belgrád mondjon le ahhoz való ragaszkodásáról, hogy Pristina csakis úgy vehet részt regionális tanácskozásokon, ha a helyszínen utalnak az ENSZ BT 1244-es számú határozatára. Belgrád azért ragaszkodik ehhez, mert a határozat utal arra, hogy Koszovó Szerbia szerves része.
Arra a kérdésre, hogy ki ragaszkodott ehhez a feltételhez, pontosabban ki fogalmazta meg ezt a feltételt, Tadics azt válaszolta: "Ehhez mindazok ragaszkodtak, akik részt vettek a Belgrád és Pristina közötti párbeszédben".
"Ez volt a feltétele annak, hogy megkapjuk a tagjelölti státust" - tette hozzá a szerb elnök. Véleménye szerint Szerbia Koszovóval szembeni politikája összhangban van Belgrádnak azzal az érdekével, hogy csatlakozzon az EU-hoz. "A koszovói kérdést meg kell oldani, és Szerbia nem kívánja jegelni a konfliktust, éppen ezért európai partnereivel együttműködve fogja keresni a megoldást" - mondta Tadics. Ismételten arra szólította fel a koszovói szerbeket, hogy távozzanak a barikádokról.
Tadics meggyőződésének adott hangot, hogy Szerbia meg fogja kapni a tagjelölti státust. "Az, hogy ez februárban, vagy márciusban következik-e be, ki fog derülni... azon kell munkálkodni, hogy a cél megvalósuljon" - jelentette ki. A szerb elnök egyúttal jókívánságait fejezte ki Horvátországnak annak kapcsán, hogy Brüsszelben pénteken aláírták az uniós csatlakozási megállapodást az EU és Horvátország között.
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Időnként a szél is viharos lehet.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.
Továbbra sincs egyértelmű bizonyíték a kárpátaljai magyar férfi megverésére.