szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Izrael visszautasítja az európai bírálatokat, amelyeket a megszállt palesztin területeken lévő zsidó telepek bővítéséről hozott kormányzati döntés váltott ki.

Az izraeli kormány nem enged a nyomásnak, és nem mond le a telepek bővítéséről, amelyet válasznak szánt arra, hogy az ENSZ Közgyűlése "nem tag megfigyelő állam" szintre emelte a világszervezetben Palesztina státusát - közölte az izraeli miniszterelnöki hivatal egyik névtelenül nyilatkozó tisztviselője hétfőn.

Nagy-Britannia, Franciaország, Svédország és Dánia berendelte az izraeli nagyköveteket, hogy tiltakozzon az 1967-ben elfoglalt Ciszjordániába és Kelet-Jeruzsálembe tervezett újabb 3000 lakás és a Jeruzsálemet Maale Adumimmal összekötő építkezés terve ellen.

"Izrael továbbra is ragaszkodik alapvető érdekeinek védelméhez, nem várható változás a döntésben"- közölte a miniszterelnöki hivatal tisztviselője. A palesztinok az ENSZ-ben tett lépésükkel egyoldalúan megsértették az Izraellel kötött egyezményeket, s "nem csoda, hogy ezt nem nézzük ölbe tett kézzel"- fogalmazott.

Izrael pénteken, egy nappal azután jelentette be a telepek bővítésének tervét, hogy az ENSZ Közgyűlése jóváhagyta a palesztin ENSZ-képviselet magasabb szintre emelését.

Kelet-Jeruzsálemben és Ciszjordániában mintegy félmillió izraeli telepes él, döntő többségük Kelet-Jeruzsálem zsidó lakónegyedeiben és a nagyobb települési tömbökben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!