Bostoni egyetemi lövöldözés: egy 26 éves rendőr az áldozat

A 26 éves Sean A. Collier vesztette életét a bostoni Massachusetts Institute of Technology (MIT) kampuszán kitört lövöldözésben – jelentették be péntek délután. A fiatal rendőrt kórházba vitték, de nem tudták megmenteni az életét.

  • unknown unknown
Bostoni egyetemi lövöldözés: egy 26 éves rendőr az áldozat
Twitter

Colliert a helyi idő szerint csütörtök este kitört lövöldözésben találták el az egyetemi kampuszon a Bostonhoz tartozó Cambridge-ben, ahová rendzavarás miatt hívták ki.

A MIT News oldalán olvasható megemlékezés szerint Sean A. Collier 2012 januárja óta szolgált a bostoni elit egyetem rendőrségénél.

Egyedülálló volt, a Massachusetts állambeli Wilmingtonból származott. Főnöke szerint született rendőr volt, aki hivatásként tekintett szakmájára.

Figyelemreméltó volt, ahogy a diákokra vigyázott. Közös programokban is részt vett, járt velük síelni és korcsolyázni - tette hozzá.

Az egyetem és a bostoni rendőrség is részvétét fejezte ki az elhunyt rendőr családjának.

A kerületi ügyész később közölte, hogy a rendőrt két férfi lőtte le csütörtökön helyi idő szerint este fél 11 előtt nem sokkal. Ezután a két férfi nem messze az első helyszíntől fegyverrel elrabolt egy autót, az autó tulajdonosát azonban csak fél órával később, egy benzinkútnál tették ki. Neki nem esett bántódása.

A két fiatalember az autóban olyan kijelentéseket tett a kocsi vezetője előtt, amelyek bizonyítják, hogy tényleg ők robbantottak a bostoni maratonon - írta a Twitteren a The New York Times bostoni irodájának egyik munkatársa Massachusetts állam rendőrségére hivatkozva. A két férfi később tűzharcba keveredett a rendőrökkel, egyikük, a 26 éves Tamerlan Carnajev meghalt, 19 éves testvére Dzsohar után hajtóvadászatot indítottak.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.