Landolt a Csendes-óceánban Kapu Tiborék űrhajója, érkeznek a mentőhajók – élő videó
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Az Egyesült Államok már senkit sem tart fogva Afganisztánban, tizenhárom évvel azután, hogy a szövetséges erők élén megszállta az országot és megdöntötte a tálib szélsőségesek rendszerét - közölte egy magát megnevezni nem kívánó amerikai forrás.
A tájékoztatás szerint az utolsó "harmadik országbeli", - tehát nem amerikai vagy afgán - foglyok felett már nem visel felelősséget az Egyesült Államok, és a Pentagonnak sincsenek már börtönei a közép-ázsiai országban. A nyilatkozó szerint a jövő év január elsején életbe lépő kétoldalú biztonsági megállapodás értelmében az ország minden börtöne Kabul irányítása alá kerül.
A börtönök között szerepel az afgán fővárostól mintegy negyven kilométerre fekvő, hírhedt bagrami börtön, ahol a 2001-es szeptemberi amerikai terrortámadások nyomán meghirdetett "terrorizmus elleni küzdelem" idején, a foglyokat kínvallatásoknak vetették alá. Az Egyesült Államok 2013 tavaszán átadta a hatáskört az afgánoknak a "Keleti Guantánámónak" nevezett börtön felett, de mintegy ötven külföldi, többek között számos pakisztáni fogoly, azután is amerikai őrizetben maradt. A közlés alapján már ők sincsenek amerikai őrizetben.
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Időnként a szél is viharos lehet.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.
Továbbra sincs egyértelmű bizonyíték a kárpátaljai magyar férfi megverésére.