Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Michel Houellebecq francia író, akinek új könyvét iszlamofóbiával vádolják, megindultan adott interjút az egyik tévécsatornának még a párizsi vérengzés másnapján.
"Igen, Charlie vagyok" - mondta megindultan Michel Houellebecq francia író a Canal+ csatornán hétfő este leadott, de már csütörtökön, a Charlie Hebdo elleni támadás másnapján felvett interjújában.
Ez volt az utolsó interjú, amelyet a sokak által iszlámellenességgel vádolt francia író azelőtt adott, hogy felfüggesztette a múlt héten megjelent, Soumission (Behódolás) című új regényének kampánykörútját, mert egyik közeli barátja, Bernard Maris ismert francia közgazdász-író-újságíró, a lap egyik részvényese meghalt a Charlie Hebdo elleni terrortámadásban.
"Ez az első eset életemben, hogy meggyilkolnak valakit, akit ismerek" - mondta Houellebecq elszorult hangon. Az író az interjúban megerősíti: nem tartja iszlamofóbnak új könyvét. "Nem szeretem, hogy az emberek egyrészt azt mondják, 'szabadok vagytok', és aztán a felelősségről beszélnek nekem. A véleményszabadságnak nincsenek határai" - hangoztatta Houellebecq, akinek új könyve az Amazon franciaországi eladási sikerlistájának élén áll. A könyvben Houellebecq egy olyan jövőről ír, amelyben Franciaország egy muszlim elnököt választ meg, aki iszlamizálni kezdi az országot.
A Charlie Hebdo múlt szerdán, a támadás napján megjelent számának címlapján Houellebecq karikatúrája szerepelt, és a lap több oldalt szentelt az aznap a könyvesboltokba került regénynek, amelynek története szerint 2022-ben egy muszlim politikus nyeri a francia elnökválasztást, ezután pedig bevezetik az iszlám vallási oktatást és a többnejűséget, a nőket pedig eltiltják a munkától.
A kritikusok által egyszerre csodálatosnak és felelőtlennek ítélt 300 oldalas kötet már az első nap nagyon sok kommentárt kapott. A legtöbb kritika iszlámellenességgel vádolta meg az írót, valamint azzal, hogy művével hozzájárul a szélsőjobboldali Nemzeti Front megerősödéséhez Franciaországban.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.