Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Kim Dzsong Un személyesen felügyelte a nagy rakétakísérletet

Az észak-koreai állami televízió bemutatta azt a felvételt, amelyen az egy nappal korábban felbocsátott, Hvaszon-14-es típusú interkontinentális rakétája látható.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
  • +${remainingCount} szerző
Kim Dzsong Un személyesen felügyelte a nagy rakétakísérletet

A sötétedéskor készült képeken - melyeket az orosz RT is bemutatott - az látható, ahogy a rakétát a kísérlet helyszínére szállítják, akárcsak a rakéta felbocsátása, amelyet több szögből is megmutattak. És felbukkan a helyszínen az ország vezetője is.

 Korábban, szombaton a KCNA phenjani hírügynökség már beszámolt az interkontinentális ballisztikus rakéta sikeres startjáról. A jelentésben kiemelték, hogy 998 kilométert tett meg, repülésének legnagyobb magassága pedig 3725 kilométer volt. Az észak-koreaiak szerint egy ilyen rakétával az Egyesült Államok egész területét elérhetik.

A japán védelmi minisztérium adatai szerint a rakéta a Japán-tengerbe zuhant, az ország gazdasági övezetében, 150 kilométerre nyugatra Okusziri szigetétől. A tájékoztatás szerint a július 4-én felbocsátott észak-koreai rakétához képest a mostani ezer kilométerrel magasabbra jutott, a levegőben tartózkodása pedig öt perccel meghosszabbodott.

Az orosz védelmi minisztérium adatai szerint ugyanakkor a rakéta 681 kilométeres magasságba jutott el és 732 kilométeres távolságot tett meg, majd a Japán-tenger középső részén csapódott a vízbe. Ezek a jellemzők egy közepes hatótávolságú rakétának felelnek meg.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?