Erős földrengés volt Japánban, legalább 30-an eltűntek – fotók

Tájfun, nagy esőzések után erős földrengés rázta meg Japánt csütörtök hajnalban. A rengés okozta földcsuszamlásokban több mint harmincan eltűntek, 120-ra teszik a sérültek számát. Egy atomerőmű áramellátása is leállt, majd' 3 millió háztartás maradt áram nélkül.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Erős földrengés volt Japánban, legalább 30-an eltűntek – fotók

6,7-es erősségű földrengés rázta meg Japán legészakibb nagy szigetét, Hokkaidót, helyi idő szerint csütörtök hajnalban. A rengés epicentruma Tomakomai városától keletre volt, fészke pedig mintegy 40 kilométeres mélységben – jelentette a japán meteorológiai intézet. Szökőár-riasztást nem kellett kiadni. A földmozgás megrázta Hokkaido prefektúra székhelyét, az 1,9 millió lakosú Szapporót is.

MTI / EPA / Jiji Press

A vidéki Atsuma városban hatalmas földcsuszamlás volt, számos házat temetve maga alá, mintegy 32 embert tartanak számon eltűntként.

MTI / EPA / Jiji Press

A kormány válságközpontot állít fel a mentési és segélyezési munkálatok összehangolására. Eltűnt emberekről és épületek összeomlásáról szóló telefonhívások százait regisztrálták. A mentési munkálatokra 25 ezer katonát vezényelnek a helyszínre.

MTI / EPA / Jiji Press

A rengés miatt megszakadt a 3 millió hokkaidói háztartás szinte mindegyikének áramellátása. A Tomari atomerőmű három reaktorának hálózati áramellátása pedig leállt, a reaktorok és a kiégett fűtőelemek hűtését azonban átmenetileg tartalék generátorokkal biztosítják.

A hokkaidói repülőtér (New Chitose Airport) várhatóan egész nap zárva lesz, részben a mennyezet egy részének leszakadása, részben pedig az áramellátás hiánya miatt, ezért legalább kétszáz belföldi járatot törölnek.

MTI / EPA / Jiji Press

Japánt az idei nyáron természeti csapások egész sora sújtotta. A hét elején az utóbbi 25 év legpusztítóbb tájfunja, a Dzsebi legalább 11 halálos áldozatot követelt Japán nyugati részén, a legsúlyosabb károk Oszaka prefektúra területén voltak. Korábban a heves esőzések miatt kialakult áradások következtében mintegy 27 ezer embernek kellett elhagynia az otthonát az ország középső és északkeleti részén. Júliusban a nagy esőzések, majd a szokatlan hőség több mint 200 ember halálát okozták.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.