szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az elnökválasztás óta közel ezer választási tisztviselőt fenyegettek már meg.

Biden nyert, Trump még küzd - amerikai elnökválasztás 2020
November 3-án elnökválasztást tartottak az Amerikai Egyesült Államokban. A republikánus Donald Trump és demokrata kihívója, Joe Biden közti verseny több államban nagyon szoros volt, így végül csak november 7-én derült ki: Joe Biden lesz az USA 46. elnöke. Kövesse az elhúzódó elnökválasztás fejleményeit és lehetséges következményeit a hvg.hu-n.
Friss cikkek a témában

A Republikánus Párt egyik helyi észak-karolinai vezetője, William Keith Senter megfenyegette a megyei választási igazgatót, hogy kirúgatja vagy lecsökkenteti a fizetését, ha az nem biztosít neki hozzáférést a választásokon használt berendezésekhez – írja a Reuters.

Az ügyet kivizsgálta az észak-karolinai választási bizottság, amely megállapította, hogy Senter két találkozó alkalmával is „agresszív, ellenséges és fenyegető” volt Michella Huff igazgatóval szemben.

Huff visszautasította Senter követeléseit, mindenesetre a Reuters szerint nem egyedi esetről van szó, a 2020-as amerikai elnökválasztás óta 900 esetet dokumentáltak, amikor választási tisztviselőket fenyegettek meg.

Senter követelései törvénytelenek voltak, egyrészt tilos illetéktelen személyeknek hozzáférést biztosítani a választási berendezésekhez, másrészt a választási tisztviselők megfenyegetése bűncselekménynek minősül.

A republikánus politikus egy közismert Trump-párti összeesküvéselmélet-hívővel, Douglas Frankkal kereste fel Huffot, illetve egy másik alkalommal egyedül. Egy (teljesen megalapozatlan) összeesküvés-elméletre hivatkozva követelt hozzáférést a választási gépekhez: miszerint azokban valamiféle chip van, amivel befolyásolták a választási eredményt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!