Semmis a szeptember 11-i terrortámadás kitervelőivel született vádalku
Az elkövetőkre korábban halálbüntetést kértek, de ügyükben máig nem született ítélet.
Az elkövetőkre korábban halálbüntetést kértek, de ügyükben máig nem született ítélet.
Az oroszokkal kötött fogolycsere-egyezmény minden, csak nem hősi eposz, mert a Nyugat túl magas árat fizetett érte. Olaf Scholz kancellár az emberiesség nevében az ördöggel kötött alkut, amikor belement, hogy kiszabaduljon egy bérgyilkos. Az amerikai elnöknek Iránt kellene figyelmeztetnie, amikor Izraelt fenyegeti, ehelyett Izraelt próbálja csillapítani. Egyebek közt ezek a kiemelt témák a világsajtóban.
Az áldozatokon kívül több tucatnyian megsérültek a terrortámadásban, amit a mogadishui lakosok kedvenc hétvégi pihenőhelyén követtek el.
A hétvégén további megmozdulásokra számítanak az országban.
Amikor Irán áprilisban megtámadta Izraelt, a világ nagy háborútól tartott a Közel-Keleten. A zsidó állam válasza azonban nagyon óvatos volt. A Hamász vezetőjének teheráni meggyilkolása után Irán újabb közvetlen támadással fenyegetőzik. Tzachi Hanegbi nemzetbiztonsági tanácsadó a Die Weltnek adott interjúban arra figyelmeztetett, hogy Izraelnek fogytán van a türelme.
Az Orbán Viktor által gründolt Patrióták Európáért pártszövetség tagjai közül az osztrák Szabadságpártnak és az olasz Ligának is volt „a barátságot erősítő” megállapodása az Egységes Oroszországgal, de már elhatárolódtak attól. A kínai, mongol, laoszi és észak-koreai szövetségesek még kitartanak Putyin pártja mellett.
A Demokrata Párt bejelentette, hogy Harris elegendő szavazatot kapott a demokrata küldöttektől a jelöltség elnyeréséhez.
Az Egyesült Államok országos közvélemény-kutatásainak átlaga szerint Kamala Harris 47 százalékon áll pénteken, szemben a volt elnök 46,9 százalékával.
Az amerikai elnök attól tart, hogy a Hamász politikai vezetőjének halála miatt regionális konfliktussá terebélyesedhet a gázai háború.
A gázai hadművelet továbbra sem állt le, mégis a Golán-fennsík, Bejrút és Teherán háromszögéből robbanhat ki a Közel-Kelet legsúlyosabb konfliktusa. Mennyire kell tartani attól, hogy a teljes régió, nyílt háborúban csapjon össze Izraellel? Erre kerestük a választ közéleti podcastunkban.
Elkerülhetetlenné vált, hogy bűnözőket ártatlanokra cseréljenek ki, de a két oldalt messze nem lehet egy lapon említeni – írja a The Washington Post vezércikke.
Egyre egyértelműbbek az ukrán társadalom kimerültségére utaló jelek. Ennek ellenére a többség kitart, és elutasítja a területvesztéssel egyenlő orosz békekezdeményezéseket.
A Bellingcat oknyomozó csoport már korábban beszámolt Vadim Kraszikov orosz titkosszolgálati kapcsolatairól, amelyet pénteken végül a Kreml is elismert. A férfi Berlinben követett el politikai gyilkosságot, és most a fogolycserével szabadult.
Az ellenzékhez húzó államfő gúzsba köti a lengyel kormánykoalíciót, amely a helyzetét maga is nehezíti, mert a három szövetséges között repedések keletkeztek, amit az abortusz kérdése hozott a felszínre.
A jelentés szerint Izrael azért lőtt ki rakétákat a segélyszállító konvojra, mert tévesen azt hitték, hogy azt eltérítették a Hamász harcosai.
Az MCC Feszten tartott panelbeszélgetés során szóba került a Patrióták karanténba zárása és a békemisszió is.
Egy spanyol újságírónak álcázott állítólagos orosz katonai hírszerzőt engedtek szabadon.