A spanyol parlament amnesztiát adott a katalán szeparatistáknak
Az amnesztiatörvényt a szocialista többség szavazta meg azért cserébe, hogy a tavalyi eredménytelen parlamenti választások után a katalán pártok visszasegítették őket a hatalomba.
Az amnesztiatörvényt a szocialista többség szavazta meg azért cserébe, hogy a tavalyi eredménytelen parlamenti választások után a katalán pártok visszasegítették őket a hatalomba.
A Politico brüsszeli illetékeseket idéz, akik szerint Ukrajna teljesítette az EU-csatlakozási tárgyalások megkezdéséhez szükséges házi feladatokat. A lap egy másik cikke a szélsőséges pártok várható EP-s mandátumszámát saccolja. A klímaváltozás ügyében meglévő európai konszenzussal megy szembe az MCC. A Der Standard szerint Lengyelország visszatért Európába. Izraelt latorállamnak nevezi a The Guardian szemleírója. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Akár életfogytiglani börtönbüntetésre is ítélhetik őket.
Szerintük az izraeli hadművelet Rafah városában nem széles körű.
Összejöhet-e Orbán Viktor álma Brüsszelben? Pontosabban: úgy játssza-e Marine Le Pen és Giorgia Meloni a lapjait, hogy tényleg jobboldali áttörés jöhessen, és ha igen, van-e helye abban a Fidesznek? Megbabonázhatja-e Emmanuel Macron Orbánt, ahogyan anno Angela Merkel tette? Tényleg az EU sorsa múlik-e a június 9-i eredményen? Erről beszélgettünk közéleti podcastunkban Vincent Collennel, a Les Echos szerkesztőjével.
A szerencsétlenül járt embert a rendőrség egyelőre nem azonosította.
Rohamosan nő azoknak a száma az Európai Unióban, akik más tagországban élnek, mint amelynek állampolgárai, az EP-választások idején mégis nehezen érik el ezeket a választókat a szavazatokért versengő pártok. Az előrejelzések szerint jelentős arányban szavazhatnak az EU-ellenes erőkre azok, akik az EU előnyeit kihasználva vállalnak külföldön munkát. A magyarok inkább elengedik, a románok és olaszok kihasználják a külföldiek voksait.
A török elnök a parlament előtt tartott beszédében keményen fogalmazott, a nyugati országokat is bírálta a Gázában kialakult helyzet miatt.
4,6 másodperc alatt zuhant mintegy 54 métert a gép.
Az énekesnő arra kéri 88 millió követőjét, hogy mutassák ki szolidaritásukat a gázai övezet lakóival.
A lakásunk, az otthonunk az egyik legféltettebb kincsünk, amire – amilyen módon csak lehet – érdemes vigyáznunk. Biztosításkötésnél azonban jó, ha segítséget is igénybe veszünk, hiszen egy szakember olyan szempontokra is felhívhatja a figyelmünket, amelyekre magunktól nem is gondolnánk. A Generali Biztosító tanácsadójánál, Kovács Bernadettnél jártunk, aki fontos tapasztalatokat és kellemetlen történeteket is megosztott velünk.
A londoni The Guardian szerint nyílhat erre esély, mert „minden jobban menne az Európai Unión belül”. A politikusok többsége kicsit másképp látja.
A Guardianben véleménycikket publikáló Paul Rogers, a Bradfordi Egyetem nyugalmazott tanára szerint Izraelben továbbra is tömegtámogatást élvez Benjamin Netanjahu háborús politikája, ám lassan, de biztosan módosul Izraelben a közhangulat.
Erik Kaliňák, a Smer–SD képviselője szerint az orvosok csodát tettek.
Egy közös hadgyakorlaton a fegyveres drónjaikat is bevetették.
A Fidesz közösségi médiás kampányköltéseiről ír az Euronews. Mundruczó Kornél bécsi bemutatójáról tudósít a Der Standard. A szlovák média orbanizálódásának veszélyeiről beszélt főműsoridőben egy ismert szlovák televíziós műsorvezető. Ukrajnából tudósít a Süddeutsche Zeitung, és az orosz–ukrán háborúval foglalkozik a Daily Telegraph is. A Wall Street Journal vezércikke szerint Irán menetel a nukleáris fegyver előállítása felé. A Guardian azt írja, Joe Bidennek támogatnia kell a gázai harcok beszüntetésére felszólító ENSZ BT-határozatot. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Észak-Korea új szintre emelte a rossz szomszédságot.
A támadás azt a térséget érte, ahol a vasárnap legalább 45 halálos áldozattal járó tűz is kiütött.
A kikötőn keresztül a működése ideje alatt több mint 800 tonna segélyt juttattak el a Gázai övezetbe.
“Nagyon jó, hogy Oroszországban elkezdték olvasni Ukrajna alkotmányát. Azt javaslom, hogy az érdeklődő olvasók ne szelektíven tanulmányozzák alkotmányunk szövegét, és figyeljenek a 108. cikk 1. pontjára, amely kimondja: Ukrajna elnöke addig tölti be jogkörét, amíg Ukrajna újonnan megválasztott elnöke hivatalba nem lép. A demokratikus társadalmakban ezt folytonosságnak nevezik.”