Merkel: egyelőre nincs szükség szankciókra Ukrajnával szemben
A német kormány szerint egyelőre nem kell büntetőintézkedéseket bevezetni Ukrajnával szemben a kijevi tüntetők elleni erőszakos hatósági fellépés miatt.
A német kormány szerint egyelőre nem kell büntetőintézkedéseket bevezetni Ukrajnával szemben a kijevi tüntetők elleni erőszakos hatósági fellépés miatt.
Több német lap, így a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), illetve a Die Welt is a Szabadság térre tervezett emlékműről írt.
Lemondott Radu Stroe román belügyminiszter csütörtökön, miután a hétfői légi baleset mentési akciójának elhúzódása és az esettel kapcsolatos nyilatkozata miatt bírálatok érték a román újságírók és politikusok részéről.
Hidegrekord dőlt meg csütörtökön Thaiföldön: a fővárosban, Bangkokban 15,6 Celsius-fokra süllyedt a hőmérséklet, ami szokatlanul hidegnek számít a térségben.
Hamarosan szabadulhat Platon Lebegyev, Mihail Hodorkovszkij volt olajmilliárdos üzlettársa az orosz legfelsőbb bíróság ítélete nyomán - közölték csütörtökön Moszkvában.
Vitalij Klicsko ukrán ellenzéki vezető csütörtökön rávette a rohamrendőröket és a velük szemben álló tüntetőket, hogy átmenetileg az ellenzék és az államfő közötti tárgyalások idejére – szüntessék be az egymás elleni támadásokat.
Először észlelte vízgőz sugarait egy űrtávcső a Ceres törpebolygón, ez pedig felveti a kérdést, lehetséges-e rajta az élet – jelentették be amerikai csillagászok.
Tömött sorokban gyülekeznek a rohamrendőrök Kijevben szerdán délután az AFP hírügynökség egyik felvételén a tüntetők barikádjai ellen indított támadás előtt. A folyamatos havazás közben lángoló autógumik füstje festi feketére az eget a rohamrendőrök felett, akikkel már délután legalább kétezer tüntető szállt szembe.
Az I. világháború századik évfordulója alkalmából szobrot állítanak Belgrádban Gavrilo Principnek, a Ferenc Ferdinánd osztrák-magyar trónörökös elleni merénylet elkövetőjének - írta csütörtökön a Vecernje Novosti című szerbiai napilap.
Négy hónapos oroszlánkölyköt foglalt le az orosz rendőrség a Szentpétervárról Moszkvába tartó vonaton, a kis ragadozót egy gazdag moszkvai nő vásárolta 90 ezer rubelért (közel 600 ezer forint).
Tübingeni kutatók megfejtették a szivárványos guppik hímjeinek titkát. E szerint legalább két különböző pigmentsejt együttesen gondoskodik a halak színfoltjairól.
Csoportos nemi erőszakkal büntetett egy húszéves nőt az indiai Nyugat-Bengál államban egy falu vezetése, mert titokban egy más vallású férfival folytatott szerelmi viszonyt – közölte a helyi rendőrség csütörtökön.
A néhai II. János Pál kifejezett akarata ellenére egykori személyi titkára nem égette el a lengyel pápa személyes feljegyzéseit, sőt az abból készült válogatást könyv formában is megjelenteti. Karol Wojtyla (II. János Pál) lelki naplója Személyes feljegyzések 1962-2003 - Isten a tenyerén tart címmel február 5-én kerül a lengyel könyvesboltokba - közölte a katolikus Znak kiadó szerdai sajtótájékoztatóján.
Álarcos fegyveresek ütöttek rajta egy rendőrségi ellenőrzőponton csütörtökön Kairótól délre, és megöltek öt rendőrt - közölte az egyiptomi belügyminisztérium.
Legalább húsz ember vesztette életét egy törökországi autóbusz-szerencsétlenségben, amely egy jégpályává vált autópálya-szakaszon következett be - közölték a helyi hatóságok.
Több mint negyven napja először szerdán ismét a nyilvánosság elé állt Cristina Fernández argentin elnök, véget vetve szokatlanul hosszú hallgatásának, amely miatt találgatások özöne indult egészségi állapotáról.
Texasban kivégeztek egy mexikói elítéltet, dacára a diplomáciai és politikai tiltakozásoknak.
Folytatódott az ukrán kormány Nyugat-barát ellenzékének erőszakkal kísért tüntetése csütörtökre virradó éjjel. Kijev belvárosában a zavargók újra autóabroncsokat égettek, a belügyminisztérium közlése szerint feldúlták egy televíziós-rádiós társaság helyiségeit.
Az amerikai külügyminiszter megerősítette, hogy országa igyekszik megtalálni a szíriai rezsimre való "nyomásgyakorlás különböző lehetőségeit", egyebek között a szíriai ellenzék támogatásának bővítésével.
Európa egyik legjobb pénzhamisítóját tartóztatták le Spanyolországban. A Toledóban kedden elfogott férfi felesége segítségével naponta 2500 euró értékben gyártott hamis ötveneurós bankjegyeket – jelentette be a spanyol rendőrség.